Trailer #1: Poltergeist (2015) – Sam Rockwell zachraňuje dceru před zlými silami

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Studia 20th Century Fox a MGM právě zveřejnila trailer a plakát na hororový snímek Poltergeist, který dorazí do kin 24.7.2015. Je zde něco, čím tento snímek porazí svou konkurenci?

635585846873878005-POLTERGEISTHANDS

Příběh to určitě nebude, jedná se o klasický děj, který byste v tomto žánru čekali. Do na první pohled poklidné čtvrti zavítá rodinka, která si chce zpříjemnit život zakoupením nového domu, kterému bude určitě chtít vtisknout své vlastní zážitky a vzpomínky. Ale tyto zážitky budou jiné, než by noví obyvatelé domu čekali – dům totiž okupují zlé síly, které nacházejí pochopitelně zálibu v terorizování nových příchozích. Dojde to tak daleko, že nejmladší členka nově příchozí rodinky, osmiletá holčička, zažije celoživotní trauma – je totiž těmito zlými silami unesena. Zbylým členům rodiny tak nezbývá nic jiného, než se postavit svému strachu a rozumu, a pokusit se holčičku zachránit.

poltergeistposterlarge

Poltergiest je remakem snímku stejného názvu, který spatřil svět v roce 1982. Zajímavostí je, že scénář k původnímu snímku napsala legenda americké kinematografie, Steven Spielberg. Jestli má film nějaký tahák, díky kterému byste byli ochotní utratit své peníze za návštěvu kina, tak jsou to především dvě jména. Tím prvním je Sam Raimi, režisér trilogie o Spider-manovi (té starší, s Tobeym Maguirem). Ten sice přenechal post režiséra v tomto případě Gilu Kenanovi, ale během natáčení si určitě řekl svoje z pozice producenta. Tím druhým jménem, které by mohlo sloužit jako vábnička, je Sam Rockwell. Tohoto herce zajisté není nutné příliš představovat. Určitě každý viděl Zelenou míli, dále zazářil například v Moon, Sedmi psychopatech nebo Iron Manovi 2. Vedle něj uvidíme také Rosemarie DeWitt, Jareda Harrise, Saxon Sharbino a Jane Adams a Kennedi Clemens.

V upoutávce můžeme vidět klasické lekačky, odůvodnění zlotřilého chování nadpřirozených bytostí, záběry trpící rodiny, Samův zoufalý proslov a strašidelnou hračku v podobě klauna, s kterou byste si rozhodně hrát nechtěli.

Celé to vypadá genericky a klišovitě, ale jedná se jen o trailer – výsledek může být mnohem lepší a uspokojivější. Nezbývá nám nic jiného, než si počkat na červenec, kdy nad filmem definitivně zlomíme hůl nebo se dočkáme velmi milého překvapení.

httpv://www.youtube.com/watch?v=hVdzNlNxLxg

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také