Steampunkový Oliver Twist pod taktovkou Edgara Wrighta

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Edgar Wright je skutečně pracant. Poté, co opustil Ant-Mana, upřel svou pozornost na sci-fi počin Grasshopper Jungle a Baby Driver, který je o automobilových honičkách a nesmrtelném rock-and-rollu. Ovšem jestli nějaký jeho budoucí projekt zaslouží hlavní pozornost, tak je to klasický román Charlese Dickense – Oliver Twist.

Treckstock Charity Fundraiser, Sept 2009

Nejspíše si říkáte, že příběh o osiřelém chlapci byl už tolikrát převedený na stříbrná plátna, že nemůže ničím překvapit. Ale to by se za kameru nesměl postavit Edgar Wright. Tento nápady překypující režisér zajisté dokáže svou originalitu i v tak na první pohled fádním vyprávění. Jeho nadcházející počin Dodge and Twist bude sice pojednávat o Oliverovi, ale zajisté jinak, než byste čekali – bude to totiž v duchu populárního steampunku. Film by se měl inspirovat knihou Tonyho Leeho, mimojiné také autora komiksů o Doctorovi Who, který Olivera Twista trochu poupravil.

A kde se tedy film bude odehrávat? Podíváme se do steampunkové viktoriánské Anglie devatenáctého století. Ve filmu určitě nebude chybět pro Wrighta typický humor, takže se nudit stoprocentně nebudeme. Podle magazínu Film Divider myšlenka tento film uskutečnit již nějakou dobu existuje. Nejprve měl údajně scénář napsat Cole Haddon (seriál Drákula), později padlo jméno Simon Beaufoy (127 hodin a Milionář z chatrče), který prý původní scénář zcela předělal. Edgar Wright si později také upravil pár stránek podle svého, ale režisérského postu se prý zatím zhostit nechce. Ale znáte to. Nic není definitivního, zvláště u lidí ze světa filmu. Je klidně možné, že Wright nakonec usedne na režisérskou židli.

Před pár lety Hollywood Reporter měl možnost nahlédnout na scénář, který v té době dělal Cole Haddon. Údajně to vypadalo velice zajímavě a byla tu spousta společných prvků se Sherlockem Holmesem Guye Ritchieho. Filmu o slavném detektivovi sice nálepku steampunk dát nemůžeme, ale určitě je tu pár podobností.

Na informaci, zda k natočení filmu skutečně dojde, budeme muset ještě počkat. Ale v případě, že by to vyšlo, máme se na co těšit, Wright zkrátka umí.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také