Režisér druhého dílu Twilight ságy scénáristou Star Wars?

Když scénárista Gary Whitta opustil projekt nepojmenovaného Star Wars spin-offu (který má na starosti režisér Godzilly, Gareth Edwards), šuškalo se, že na jeho místo nastoupí Simon Kinberg.

stažený soubor

To byla pro všechny fandy zajisté dobrá zpráva. Kinberg se totiž scénáristicky nebo pruducentsky podílel na takových projektech jako X-Men: Budoucí minulost, Star Wars Rebels nebo Sherlock Holmes. Ale poslední informace nasvědčují tomu, že Kinberg nakonec nepopíše spousty papírů příběhy z předaleké galaxie. Oním scénáristou, který nahradí Whittu, by se měl stát Chris Weitz.

Ten režíroval jeden díl upírské romance ze série Twilight, a to sice snímku pojmenovaného Twilight sága: Nový měsíc. To je pro většinu fandů asi pořádný propad. Upíří sága má sice velké zástupy oddaných fanoušků (především ženské části publika), ale stejně velké množství ji nemůže přijít na jméno a při jejím vyslovení vidí rudě. Ovšem na druhou stranu Weitz má na svém seznamu i díla vcelku povedená. Byl hlavním strůjcem Zlatého kompasu, Jak na věc a stvořil například scénář ke zdařilému animáku Mravenec Z. I když zmíněné filmy patří k tomu lepšímu, vyložené bomby to nebyly.

Vyvstává tak otázka, zda si Weitz, nemající téměř žádné zkušenosti s nákladnými filmy, neukousl moc velké sousto. To se ukáže až časem, nezbývá než čekat. Je možné, že do svého scénáře zakomponuje pár Whittových nápadů, ale na výsledek si nějaký pátek ještě počkáme. Edwardsův nepojmenovaný film ze světa Star Wars totiž dorazí do kin až šestnáctého prosince 2016.