První fotky: Podfukáři 2 a The Revenant

Dorazily k nám první záběry ze dvou poměrně očekávaných snímků letošního roku. Prvním je obsazení sequelu popcornovky Now You See Me (Podfukáři), tím druhým pak o poznání vážnější snímek The Revenant od hodně slibného dua Alejandro Gonzáles Iñárritu a Leonardo DiCaprio.

first-photo-of-the-cast-from-now-you-see-me-the-second-act1

Now You See Me bylo překvapením roku 2013 jak po filmové, tak hlavně po komerční stránce. Ani s tak dobrým obsazením se nečekaly tak výrazné tržby, ale když už k nim došlo, tak proč nevyždímat ze značky něco navíc? Herecká sestava se téměř nemění, jen těhotnou Islu Fisher nahradila Lizzy Caplan, která tak doplní Jesseho Eisenberga, Davea Franka, Woodyho Harrelsona ve skupině „Čtyř jezdů“. Vrátí se také Mark Ruffalo a Michael Caine, jemuž přibude filmový syn Daniel Radcliffe. Režii po Louisu Leterrierovi přebírá Jon M. Chu.

Premiéra v USA je stanovena na 10. června 2015, u nás zatím oznámena nebyla.

NE6vaEefyAJO9d_1_b

Alejandro Gonzáles Iñárritu nyní naplno a zcela zaslouženě boduje s Birdmanem, zatímco posledním uvedeným projektem Lea DiCapria byl naprosto dokonalý Vlk z Wall Street. Tohle duo nyní začalo v Kanadě natáčet snímek The Revenant.

Oficiální synopse zní hodně slibně: Hugh Glass vyrazí v roce 1822 ve službách kapitána Andrewa Henryho na lov ve snaze získat výhodně prodejné kožešiny. Je však napaden medvědem a těžce zraněn. Jako zázrakem přežije, jenže terén neumožňuje, aby byl převezen k nezbytnému ošetření. Kapitán Henry se snaží svého svěřence dostat zpět na nohy, ale nakonec najme dva žoldáky, aby ho hlídali, dokud neskoná, a pohřbili ho. Ti však Glasse brzy opustí. Zůstává sám bezbranný, vážně raněný a zrazený…

Všichni víme, že DiCaprio zvládne zahrát cokoliv a sledovat jeho spolupráci se znovuobjeveným Iñárritem by měl být nevšední zážitek. Tomu nasvědčuje také nasazení do omezeného počtu amerických kin 25. prosince 2015. Tuto taktiku často volí snímky s oscarovými ambicemi. Hodně láká také obsazení dalších rolí, ve kterých se představí Tom Hardy, Will Poulter nebo Domhnall Gleeson.