Co nového přinesl trailer na Avengers: Age of Ultron?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Vohnický
Jsem tak trochu fanoušek Marvelu. Fakt jen trochu.... Tak dobře no. Trochu víc. Proto ode mě uvidíte jen články na tohle téma.

V novém traileru na druhé Avengers jste si jistě všimli několika věcí, které vám mohou vrtat hlavou. Ano, taky jsem je postřehl a v tomto článku se k ním vrátím. Co zajímavého nám tedy Marvel odtajnil?

„Roztrhám tě na kusy… zevnitř.“ Hovoří Ultron k Tonymu Starkovi, jeho stvořiteli? Ke všem Avengerům. Ultron se vymkl kontrole a chce vyhladit lidstvo. Hrdinové světa mu v tom musí zabránit. Půjde to vůbec?  V jedné scéně můžeme vidět, jak Iron Man v souboji prohrává. Je to s Ultronem či se Scarlett Witch?

ultron-02_612x380

Jak může doktor Bruce Banner znát Ultronovo jméno? Byl u jeho vytvoření samotným Starkem? Pomáhal mu? Ti dva patří mezi dobré přátele a ne nadarmo se jim říká „science brothers“. Samotné stvoření Ultrona mě samotného zajímá nejvíce. Bude v tom nějak zapojen i doktor Hank Pym, jež Ultrona vytvořil v komiksech.

Snímek obrazovky 2015-01-13 v 6.07.46

Dvojčata Quiksilver a Scarlett Witch budou hrát v tomto díle velikou roli. Budou tito dva v „týmu Ultron“? Oba dva jsou uvězněni na hradu barona von Struckera, což jsme mohli vidět v potitulkové scéně u druhého Kapitána Ameriky. Avengers budou chtít postupně likvidovat zbytky Hydry a von Strucker patří mezi ty nejvýše postavené členy. Narazí na dvojčata tedy Avengers?

screen-shot-2015-01-12-at-6-35-29-pm

Dočkáme se něčeho více o Black Widow? Mohli bychom určitě nahlédnout do její minulosti a odhalovat postupně více a více informací, když se zatím nedočkáme sólového filmu. Sám Joss Whedon řekl, že postavy, které se ve filmech zatím objevovaly pomálu, dostanou více prostoru. To by mělo platit i pro Hawkeye.

screen-shot-2015-01-12-at-6-40-33-pm

Andy Serkis a jeho postava Ulyssese Klawa, překupníka s vibraniem. V tomhle díle určitě navštívíme Wakandu, zemi s obrovskými zásoby právě vibrania, po kterých dychtí samotný Ultron. Dočkáme se i Black Panthera, pro nějž je Wakanda domovem? Podle všeho by měl přijít až v Civil War, ale vůbec bych se nedivil, kdyby nás Marvel překvapil a něco vypustil již v Age of Ultron.

screen-shot-2015-01-12-at-6-41-54-pm

Pro mě největší otázka. Kdo je žena v jeskyni? Může to být sestra T’Chally (Black Panther) Shuri? Nebo někdo z jeho vojska, třeba Dora Minaje? Nebo někdo úplně jiný? Tato jeskyně s vodou trošku připomíná scenérii z prvního traileru, kde se z vody vynořil Thor.

screen-shot-2015-01-12-at-6-35-56-pm

Thor, bůh hromu a blesku. V ukázce ale vidíme, že si nějak neví rady. Co se děje? Kdo je žena za ním? Možná si člověk všímá zbytečných detailů, ale od toho jsou takovéhle rozbory.

screen-shot-2015-01-12-at-6-43-11-pm

Na tento souboj se samozřejmě všichni těšíme. V jednu chvíli dostává na frak Iron Man v brnění Hulkbuster, v druhé chvíli zase Hulk. Jak to dopadne?

screen-shot-2015-01-12-at-7-53-47-pm

Je to ale opravdu ten Hulk, kterého jsme znali? Ať už byl naštvaný sebevíc, nikdy neměl rudé oči, ale zelené. Ovládá ho někdo? Ta možnost tady je. S příchodem Doctora Strangea nám Marvel ukáže něco víc z mystična, tak proč by nemohl začít už v Age Of Ultron? Pokud se podíváte na obrázek Scarlet Witch, vidíte, že má také červené oči. Že by ?

screen-shot-2015-01-12-at-7-57-13-pm

Nicméně Black Widow měla vždy na Hulka dobrý vliv a v tomto díle bude určitě patřit mezi nepostradatelné postavy. Možná i proto se s ní víc seznámíme a nahlédneme jí víc do minulosti.

screen-shot-2015-01-12-at-6-42-38-pm

Trailer ukázal hodně, ale pořád jsme neviděli Visiona, což je docela škoda. Možná se objevilo i něco, čeho jsem si nevšiml. Kdybyste měli jakékoliv připomínky, uvítám je.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také