Brad Pitt, Christian Bale a Ryan Gosling ve filmu The Big Short

Přečtěte si

Autor

Filmový časopis Variety informoval o plánu Brada Pitta a jeho produkční společnosti Plan B natočit filmovou adaptaci k bestseleru Michaela Lewise „Big Short – V útrobách stroje zkázy“. Pitt do filmu The Big Short, k němuž napsal scénář Adam McKay, obsadí Christiana Balea a Ryana Goslinga.

big-short

Níže je uveden oficiální popis knihy z února 2011:

Nejlepší bestseler podle New York Times: autor na základě barvitě vykreslených charakterů a hořkého humoru skvěle vysvětluje, jak byla americká ekonomika svedena do záhuby.

Když se krach na americké burze dostal do povědomí veřejnosti jako krize v roce 2008, nešlo již o aktuální informaci. Opravdový krach – tichý krach – na burze se uskutečnil v průběhu předchozího roku, a to na bizarních feederových trzích, kam slunce nesvítí, a ani SEC (Komise pro cenné papíry a burzy v USA) se neodvažuje, či neobtěžuje, zasáhnout. Na trhu obligací a trhu s hypotékami objevují mazaní jednotlivci neproniknutelné cenné papíry a díky nim profitují na utrpení obyčejných Američanů z nižší a střední třídy, kteří nejsou schopni splácet své dluhy. Inteligentní lidé, kteří pochopili, co se stalo nebo se může stát, byli omráčeni nadějí či strachem. Každopádně nepromluvili.

Základní otázkou je: Kdo pochopil, jaké riziko představují neustále rostoucí ceny nemovitostí, riziko kumulující se denně z důvodu vytváření těchto tajemných, umělých cenných papírů založených pouze na pochybných hypotékách? Michael Lewis vede vyšetřování ve svých myšlenkách a vytváří svěží příběh překypující rozhořčením a hořkým humorem na základě osudu několika jedinců, který je vhodným pokračováním jeho nejlépe prodávané knihy „Lhářův poker“. Kdo měl pravdu? Ptá se. Kdo předpověděl, že se trh s nemovitostmi stane černou dírou a nakonec na tom vydělal miliardy dolarů? A jaké charakterové vlastnosti přinutily těchto pár jedinců vytrvat, když je jejich kolegové zavrhli? Z hrstky opravdu pochybných hrdinů vytváří Lewis příběh stejně přesvědčivý a neobvyklý jako v kterémkoli z jeho předešlých bestselerů, a opět dokazuje, že je nejlepším a nejzábavnějším kronikářem naší doby.

Pitt spolu s DeDe Gardner vytvoří tento film prostřednictvím společnosti Plan B. V době vyhlášení tohoto projektu měl být režisérem McKay. V současné době však není známo, zda je tato informace stále aktuální.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také