Recenze: The Interview (2014) – Franco a Rogen versus Kim Jong-un

Přečtěte si

Autor

Adam Škaloud
Adam Škaloud
MMMMMM....Filmy

O komedii The Interview bylo v poslední době hodně slyšet. Kontroverzní námět strhl vlnu zájmu, hlavně toho ze samotné KLDR. Studio Sony bylo kvůli tomuto dílu napadeno hackery a k uvedení do kin se vyjadřoval i Barack Obama. Jak ale film dopadl, pokud se nebudeme zaměřovat na okolní situaci?

The_Interview_5
Franco, Goldberg a Rogen

Zaprvé je nutné uvést, že jsem fanouškem Rogenových a Goldbergových filmů, kdo je na tom jinak, ten svůj názor po The Interview nejspíše nezmění. I tak se ale jedná o snímek této tvůrčí dvojice, který má potenciál zaujmout největší počet lidí. Oproti Apokalypse v Hollywoodu není třeba znát samotné protagonisty, aby divák pochopil všechny narážky. Kim Jong-un je naštěstí pro film dostatečně známá postava.

Nejedná se přímo o příběh „Jeli jsme do Koreje zabít Kim Jong-una“. Tato dějová linie je sice tou nosnou, ale The Interview se zabývá hlavně vztahem dvou hlavních postav a také manipulací s médii. Pokud by Supreme Leader tento film opravdu zhlédl, nejspíš by ho jeho uvedení do kin nenervovalo tak, jako samotný námět. I když při pár scénách by asi nějakým tím atentátem zavyhrožoval. Rozhodně nakonec ale z filmu vyšel líp než jeho otec z Týmu Amerika.

Seth Rogen zde přenechal klíčovou úlohu Jamesu Frankovi, který si vyloženě užívá roli idiotského moderátora. Sám Rogen mu pak značně sekunduje, i když nemá tak vděčnou roli, jelikož je „ten menší kretén“ z ústřední dvojice. Skvěle se podařilo obsadit také vedlejší role. Samotného Kima hraje Randall Park, jenž se prozatím objevoval v epizodních rolích, ale po tento výkon ho o zakázky jednoznačně nepřipraví. Ani Diana Bang v roli pravé ruky severokorejského vůdce neselhává a dokáže využít bohatý prostor, který od tvůrců dostala.

the-interview

Seth Rogen a Evan Goldberg si rozhodně zaslouží uznání za skvělou komedii s velmi povedenými akčními scénami. Zamrzí tak jen pomalejší rozjezd k očekávanému odjezdu do KLDR. Vtipem se sice nijak výrazně neodlišují od svých předchozích projektů, ale proč by to také dělali, když díky nim získali takovouto tvůrčí svobodu? Uvidíme, co s filmem udělá uvedení na internetu, případně opožděná premiéra ve světových kinech. Jisté ovšem je, že The Interview se podařilo přesáhnout hranice filmu a díky okolnostem se stalo zásadním snímkem.

A osobně gratuluji tvůrcům k úvodní cameo roli v Skylark Tonight, výborná práce.

  • Stopáž: 112 minut
  • Režie: Evan Goldberg, Seth Rogen
  • Scénář: Evan Goldberg, Seth Rogen, Dan Sterling
  • Hrají: James Franco, Seth Rogen, Lizzie Kaplan, Randall Park, Diana Bang a další
  • Hodnocení: 80 %

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také