O čem bude Marťan Ridleyho Scotta?

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Magazínu Empire se podařilo ukořistit první stranu ze scénáře nového filmu Ridleyho Scotta nazvaného The Martian. Tato stránka obsahuje kresbu samotného režiséra, který zachycuje kosmonauta (hraného Mattem Damonem) na Marsu v hlubokém vesmíru. Kresba je zajímavá a dokazuje, že režisér má skryté umělecké vlohy.

87809

Scénář k filmu napsal Drew Goddard, který se může pochlubit hlavně hororovými kousky, sepsal kupříkladu scénáře k filmům Chata v horách a Monstrum. Děj v The Martian našel inspiraci v knize Andyho Weira, jež se dočkala tištěné podoby teprve loni v únoru.

Na co se můžeme těšit? Netřeba připomínat, že následující řádky obsahují spoilery, takže čtěte s rozvahou:

„Před šesti dny se Mark Watney stal jedním z prvních lidí, kteří měli možnost procházet se po povrchu Marsu. Nyní se mu nejspíše dostane dalšího privilegia – bude první osobou, co na této planetě zemře. Poté, co jej spolu s posádkou zastihne písečná bouře, která málem ukončí život všech těchto vesmírných dobrodruhů, je posádka nucena se evakuovat a Watneyho, který je považovaný za mrtvého, nechává opuštěného na rudé planetě bez možnosti kontaktovat svou rodnou planetu Zemi. Náš hlavní hrdina odmítne podlehnout nepříznivým vyhlídkám a rozhodne se o svůj život bojovat všemi dostupnými prostředky – především svým intelektem a znalostmi inženýra.“

Kromě Matta Damona budou hrát ve filmu Jessica Chastain, Chiwetel Ejiofor, Jeff Daniels, Sean Bean, Kate Mara, Sebastian Stan a Michael Pena. Snímek je mometnálně v produkční fázi, která probíhá v Budapešti. Na stříbrná plátna kin by měl The Martian dorazit dvacátého pátého listopadu 2015.

7 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také