Trailer #1: Cinderella (2015) – Nová verze Popelky podle Kennetha Branagha

Přečtěte si

Autor

Jana Trnková
Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

A jak ta nová verze ve zkratce vypadá? Vyjukané Popelušce, kterou šikanuje Galadriel, se dostane pomoci od Bellatrix a nakonec si (spoiler!!!) vezme Robba Starka. Od režiséra Thora.

cinderella-poster2-1280jpg-bc19ec_1280w

Branaghova verze vcelku vypadá, že nebude tak výstřední jako nedávné předělávky pohádkových klasik jako Jeníček a Mařenka nebo Sněhurka. Alespoň ne, co se děje týká. Jinak se ale zdá, že na dekoracích a kostýmech se nešetřilo, až se člověk nemůže ubránit pocitu kýče. Na druhou stranu – příběh o holce, kterou zlomyslně zneužívá macecha, ale ona i přesto zůstane nejhodnějším člověkem na světě a po jednom setkání se do ní zamiluje princ a vezme si ji… Vymyslete větší kýč než to.

CINDERELLA

Na co se ale beze sporu můžeme těšit, to je herecké obsazení v čele s Cate Blanchett, která ztvárnila zlou macechu, a Helenu Bonham Carter jako hodnou vílu. Titulní postavu ztvárnila Lily James (znát ji můžete ze seriálu Panství Downton) a prince Richarda Maddena aka Robba Starka z Hry o trůny. V dalších rolích se představí Stellan Skarsgård, Hayley Atwell, Holliday Grainger a další. Film má českou premiéru stanovenou na 19. března 2015.

httpv://youtu.be/botoOuBKvig

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také