TOP 7 nejočekávanějších marvelovek, které nemá v moci Marvel Studios

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Svět Marvelu je neskutečné bohatý. Samotné studio Marvel však nevlastní práva na všechny značky, které z komiksových předloh Marvelu vychází. Proto třeba X-Meny najdete u Foxů, Spider-Many zase u Sony. Tím je také odůvodněno, proč vlastně tyto postavy momentálně nemůžeme vidět třeba po boku Avengers, do jejichž světa neodmyslitelně patří.

Na které filmy, jež patří, ale i zároveň Marvelu nepatří, se nejvíce těšíme? A jaké jsou ty vaše? Dejte ostatním vědět v komentářích.

Sinister Six

Sinister Six
Kdy: 2016, 11. listopadu
Kdo: Sony
Režie: Drew Goddard
Hlavní role: Michael Massee (Gustav Fiers)

Sony vlastní práva pouze na Spider-Manovo universum a jedinými způsoby, jak látku vytěžit na maximum, je buď každý druhý rok přicházet s novými Spider-Many, filmový svět obohatit o další postavy ze Spider-Manova okolí, nebo přijít s týmovkou padouchů. Něco málo bylo již naznačeno v druhém Amazing Spider-Manovi, moc toho ale zatím o dva roky vzdáleném filmu nevíme.

the-amazing-spider-man-le-destin-d-un-heros-photo-52aaeca63fd7c

Amazing Spider-Man 3
Kdy: 2018
Kdo: Sony
Režie: neznámo
Hlavní role: pravděpodobně Andrew Garfield (Spider-Man)

Amazing Spider-Mani Marca Webba nejsou rozhodně úžasné filmy, i tak je ale Spider-Man tím nejlepším a v podstatě jediným marvelovským zbožím, jakým se v Sony Pictures mohou chlubit. Poslední týdny se hovoří o dalším možném restartu, navrácení licenci k Marvel Studios, přeobsazení Andrew Garfielda a dalších spekulacích, které by značku pavoučího muže měly značně postavit na nohy.

Wolverinovy sólovky jsou zakleté...

Wolverine 3
Kdy: 2017, 3. března
Kdo: FOX
Režie: James Mangold
Hlavní role: Hugh Jackman (Wolverine)

Nejoblíbenější postava X-Men universa se ve vlastním filmu představila už dvakrát. Popravdě řečeno, díru do světa neudělala sólovka Wolverina ani jednou. Přesto věříme, že se Foxové řídí pořekadlem „do třetice všeho dobrého“. Možná také půjde o posledního Wolverina s Hugh Jackmanem.

Fantastická čtyřka se ve vlastním komiksu dlouho neukáže.

Fantastic Four
Kdy: 2015, 7. srpna
Kdo: FOX
Režie: Josh Trank
Hlavní role: Kate Mara (Invisible Woman), Miles Teller (Mr. Fantastic), Jamie Bell (Thing), Michael B. Jordan (Human Torch)

Týmovka, kterou bychom mnohem raději viděli v rukách Marvel Studios. Nicméně režisér Josh Trank již u své Kroniky přesvědčil, že talentu a skvělých nápadů má na rozdávání. Restart populární čtveřice je navíc po docela průměrných filmech z let 2005 a 2007 vítaným zbožím. Potenciál je tu obrovský.

65_Gambit

Gambit
Kdy: neznámo
Kdo: FOX
Režie: neznámo
Hlavní role: Channing Tatum (Gambit)

Gambita už Foxové představili v roce 2009, když svou menší roli sehrál v X-Men Origins: Wolverine. S Taylorem Kitschem, který si jej zahrál, však už studio nepočítá. Do role nového Gambita byl tedy obsazen Channing Tatum, jež u fanoušků vzbudil nejednu zápornou kritiku. Bližší informace o projektu zatím nemáme, podle posledních aktualit je ale Gambit už na cestě…

deadpool

Deadpool
Kdy: 2016, 12. února
Kdo: FOX
Režie: Tim Miller
Hlavní role: Ryan Reynolds (Deadpool)

Zatímco filmového Gambita čeká nová tvář, Deadpoola se u Foxů rozhodli svěřit nejspíše opět Ryanu Reynoldsovi. Ten si menší roli této populární komiksové postavy střihl už v prvním Wolverinovi. Jde také o jeden z vysněných projektů všech znalců komiksové literatury. Pořádnou dávku optimismu dodává také nedávno zveřejněné promo. Trochu se však obáváme, že hláškujícího Deadpoola se dočkáme s klasickým ratingem PG-13.

Je vůbec někdo, kdo by se na nové X-Meny netěšil?

X-Men: Apocalypse
Kdy: 2016, 27. května
Kdo: FOX
Režie: Bryan Singer
Hlavní role: Jennifer Lawrence (Mystique), Michael Fassbender (Magneto), Nicholas Hoult (Beast), James McAvoy (Professor X), Evan Peters (Quicksilver) a další

Rozhodně nejlepší filmová série založená na komiksech Marvelu, kterou Foxové disponují. Po skvělé původní trilogii přišlo oživení v podobě jakéhosi prequelu a spin-offu, jež uzavře novou trilogii už za dva roky. Pro režiséra Singera se bude jednat již o čtvrtý film mutantí franšízy. Očekávání jsou převeliká, přeci jen nás Bryan Singer svými X-Meny ještě nikdy nezklamal.

Na které se nedostalo

Big Hero 6 (Disney), Fantastic Four 2 (FOX), Female Spider-Man Spin-Off (Sony), Venom: Carnage (Sony), X-Men 7 (FOX), X-Force (FOX).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také