Spider-Man: Tetička May ve vlastím filmu?

Jak už víme, Sony chystá hned několik snímků ze světa pavoučího muže. Nejdříve se dočkáme týmovky padouchů Sinister Six a pak nás svou návštěvou poctí Venom. Šušká se také, že se dočkáme snímku s ženskými hlavními protagonistkami, kde bude hrát velkou roli například Black Cat. A jak se zdá, studio Sony se pokusí z práv na značku vytěžit opravdu maximum.

Podle posledních spekulací by totiž samostatný snímek mohla dostat ochranitelka Petera Parkera, tetička May. Co může, na první pohled, chabá stařenka nabídnout? Odpovědí je komiks s názvem Trouble od Marka Millara. U tohoto cynického autora si můžete být jisti, že vždy přinese něco nového a neokoukaného. Kupříkladu ze Supermana udělal levicového diktátora, hrdiny Iron Mana a Kapitána Ameriku postavil proti sobě v Občanské válce.

amazing-spider-man-2-still02

Komiks Trouble z roku 2003 spadá do jednoho z alternativních světů. V něm se dozvídáme, že tetička May, na pohled slušná žena, zas taková světice nebyla. Jako mladá a naivní dívka prožila románek s Richardem Parkerem. Ano, je to stejný Richard, který je Peterův otec. A tomu je tak i v této sérii. Tato aférka má totiž dohru v podobě narození chlapce, kterým není nikdo jiný než Peter Parker. Ovšem May se rozhodne, že na výchovu dítěte v tak mladém věku zkrátka není připravená. Proto se rozhodne, že nechá dítě Richardovi a jeho družce Mary, která se vydává za opravdovou Peterovu matku. Identitu biologické matky ví jen tato trojice a partner May, nám dobře známý Ben. Takový pohled na rodinné vztahy v rodině Parkerových by sice mohl být zajímavý, ale zároveň nahání hrůzu z toho důvodu, aby nezměnil příběh o hrdinovi a osudovosti v teenagerovskou vztahovku, kterých je už teď přespříliš v podobě nejrůznějších seriálů a filmů.

Pokud by k uskutečnění této komiksové adaptace skutečně došlo, musela by se najít herečka, která by si střihla roli mladé tetomatky May. Sally Field je sice Andymu Garfieldovi v Spider-manovi dobrou oporou, ale na mladou slečnu prostě nevypadá.