Michael Fassbender jako Steve Jobs

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Film o Stevu Jobsovi s Ashtonem Kutcherem (Jobs) v hlavní roli moc dobře nedopadl, a tak filmová studia cítí potřebu převést příběh výrazné osobnosti firmy s nakousnutým jablkem ještě jednou na plátna.

fassbender-jobs

Nejdříve se spekulovalo, že by se hlavní role mohl ujmout Christian Bale, ale ten po dlouhých jednáních nakonec nabídku odmítl. Tvůrcům nezbylo nic jiného, než hledat jiného kandidáta. A toho podle posledních spekulací našli. Stevem Jobsem by se měl stát Michael Fassbender, který v žebříčku oblíbenosti herců stále stoupá. Pouze čas nám napoví, zda ke spojení německého herce se studiem Sony, které snímek produkuje, skutečně dojde nebo zda se jedná jen o další z novinářských kachen.

Snímek bude založený na biografii Steve Jobs od Waltera Isacsona. Režie se ujme Danny Boyle (Trainspotting, 127hodin) a scénář napíše Aaron Sorkin. Druhý zmíněný už se jednou na snímku o vizionáři moderního světa podílel, napsal totiž scénář k filmu Sociální síť.

Sorkin také nastínil základní dějovou linku, která bude rozdělena do tří sekvencí, každá z nich se bude odehrávat před a během představení nějakého známého produktu společnosti Apple. První sekvence se tak bude týkat představení osobních počítačů Mac, druhá produktů NeXT a třetí populárních hudebních přenosných přehrávačů iPod.

Datum premiéry zatím oznámeno není, ale dá se předpokládat, že se to změní hned poté, co najdeme dalšího filmového Stevea Jobse.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také