Interstellar u diváků boduje

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Interstellar sbírá ve světě pozitivní reakce, někde přímo nadšené. Proto se od něj očekával velký zisk, což se mu zčásti podařilo.

Na domácím hřišti v Americe, co se zisků za premiérový týden týče, prohrál sice s animovanou Velkou šestkou od Disneyho, ale jinak si vede slušně. V zahraničí stihl posbírat už 80 milionů dolarů, když k tomu připočteme zisky z Ameriky, tak je už na 132 milionech. Film stál 165 milionů dolarů, takže se tvůrci nemusí bát, že by jejich dílo finančně propadlo. Interstellar si odbyl již premiéru téměř všude, a to mu zbyly v záloze ještě Čína, Japonsko a Venezuela, které určitě skýtají předpokládané obrovské zisky. Nolan je známý odpůrce 3D formátu, což mu ale nebránilo v tom, že svůj film uvedl také v kinech s těmi největšími plátny – IMAX. V těchto kinech byl Interstellar sice uvedený ve 2D, ale zato v rozšířeném formátu oproti ostatním sálům. A divákům zřejmě nevadilo si připlatit. Snímek utržil z těchto sálů 7,2 milionů dolarů. K zemím, kde Nolanovo dítě nejvíce zabodovalo, patří Jižní Korea se 14,1 miliony, Velká Británie s 8,4 miliony a Rusko s 8,1 miliony dolarů.

K takto velkým ziskům snímku paradoxně pomohla Velká šestka, která ve většině zemí zatím na premiéru čeká, a tak mu nepřebrala diváky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také