Black Panther aneb třetí fáze Marvelu detailněji

Přečtěte si

Autor

Tomáš Vohnický
Tomáš Vohnický
Jsem tak trochu fanoušek Marvelu. Fakt jen trochu.... Tak dobře no. Trochu víc. Proto ode mě uvidíte jen články na tohle téma.

Minulý týden nám Marvel představil třetí fázi, která v každém z nás zanechala nějakou stopu. Někdo byl nadšen, někdo zklamán a někdo to jen tak přešel. Určitě se ale našli tací, kteří se podivili, o čem to ten Marvel vlastně chce točit. A od toho jsme tady my, abychom Vám představili všechny filmy nově oznámené fáze. Dnes začneme Black Pantherem, což je jedna z těch méně známějších postav, ale určitě si zaslouží Vaši pozornost.

Black Panther, neboli T’Challa, se poprvé v komiksu objevil v roce 1966 v 52. vydání Fantastické čtyřky. Vymysleli ho dva největší a neslavnější autoři, Jack Kirby a Stan Lee. Je to první černošský superhrdina, který se objevil v amerických komiksech a vydláždil tak cestu Falconovi, Luku Cageovi a jiným, dokonce i DC Comicsu. Za dlouhé roky se Black Panther stal mezi čtenáři velice oblíbeným a dokonce se umístil v několika žebříčcích, které určovaly oblíbenost komiksových hrdinů.

Black Panther na obálce komiksu Jungle Action
Black Panther na obálce komiksu Jungle Action

Určitě jste již slyšeli o Wakandě, africké zemi, která vlastně ani neexistuje a vlastní největší zásoby nerostné suroviny známé jako vibranium. Ano, to vibranium, z něhož je vytvořen štít Kapitána Ameriky a které bude chtít Ultron ve druhých Avengers. Black Panther je její vládce. Své superhrdinské schopnosti dostal díky rostlině, která je propojená s wakandskými bohy. Díky ní se mu zlepšily všechny fyzické atributy, jako rychlost, síla, reflexy, hbitost a vytrvalost. Black Panther se tou dobou stal ochráncem Wakandy a bojovníkem proti nespravedlnosti a padouchům.

TO filmové adaptaci se mluví už několik let. Takový Wesley Snipes si chtěl tuto postavu zahrát už v roce 1992. Čtyři roky na to se Stan Lee sešel se zástupci Columbia Pictures, ale se scénářem nebyl spokojen, což znamenalo konec. Wesley Snipes se ale nevzdával a po několik let byl s rolí pořád spojován, hovořil o ní do magazínů a rozhovorů. Jak sami víte, nikdy jsme se snímku nedočkali. Od počátků Marvel Studios byl Black Panther vždy brán v úvahu. Studio chtělo lidem představit méně známé hrdiny jako je právě Black Panther, Cable, Doctor Strange, Vision či Iron Fist. První film s méně známými hrdiny byli Strážci Galaxie, které bude následovat Ant-Man, Captain Marvel, Inhumans anebo právě Black Panther. Ten se dostane na filmová plátna 3. 11. 2017.

Chadwick Boseman
Chadwick Boseman

Hlavní roli ztvární Chadwick Boseman. Pro mnohé ne moc známý herec, za to velice kvalitní. To jistě prokázal ve filmech Draft Day a 42. Oba filmy jsou sice se sportovní tématikou, ale jsem si jistý, že se Chadwick Boseman neztratí ani v komiksovém světě. Boseman podepsal s Marvelem smlouvu na pět filmů, přičemž poprvé ho uvidíme v Captain America: Civil War, kde se postaví po boku Captaina Americy a Iron Mana. Uvidíme ho poté i v Avengers: Infinity War? Nechme se překvapit.

O čem bude film Black Panther, to je zatím ve hvězdách. Můžeme se pouze domnívat, že to bude jakési představení Black Panthera a celé Wakandy. V Marvel Universu ještě nikdy nic podobného nebylo, tak by to vlastně bylo i na místě. Kromě Bosemana by si měl zahrát ve filmu i král motion-capture, Andy Serkis. Ten byl viděn v traileru na Avengers: Age Of Ultron a svým vzhledem velice připomínal Ulyssea Klawa, jenž patří mezi největší nepřítele T’Chally. Ulysses Klaw prodává vzácné vibranium na černém trhu a v Age Of Ultron by měl pomáhat samotnému Ultronovi. Jsou to pouze teorie, nic nebylo oficiálně potvrzeno, ale vše tomu nasvědčuje.

K filmu bohužel víc nevíme, i když bychom rádi. Premiéra je za tři roky, tak se nedá očekávat, že by v následujících měsících internetem kolovaly nové a nové informace. Na to je ještě čas. Určitě Vás ale budeme informovat o všech novinkách, které se postupem času kolem Black Panthera vyrojí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také