Wonder Woman bude mít na starosti žena

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Studio Warner Bros. již dříve v tomto měsíci potvrdilo, že se Wonder Woman dočká vlastního snímku, s Gal Gadot v hlavní roli. Nyní vyvstaly o tomto projektu nové informace.

Magazín Hollywood reporter přišel s informací, že bychom se kromě ženské hlavní hrdinky mohli dočkat zástupkyně něžnějšího pohlaví také na postu režisérky. Zatím se v tomto tisíciletí stalo u komiksové adaptace jen jednou, že by jí měla na starosti žena. První komiksovou adaptací se ženou na režisérské stoličce byl film Kat: Válečná zóna z roku 2008, kde se hlavní role ujal Ray Stevenson (Řím, Dexter, G.I.Joe: Odveta). Ženou zodpovědnou za celý film byla Lexi Alexander. I když byl film divácký propadák (při rozpočtu 35 milionu dolarů vydělal jen 10 milionů), kvalitativně zas tak špatně na tom nebyl.

wonder_woman_67874

Wonder Woman tak bude teprve druhým snímkem tohoto žánru v tomto tisíciletí, který toto tabu poruší. A to je určitě dobře. Ženský pohled na hlavní hrdinku nabídne určitě jinou a zajímavou perspektivu, které se nám ještě nedostalo. Lepší polovičky lidského pokolení již několikrát dokázaly, že umí vytvořit kvalitní filmové podívané. Kathryn Bigelow vytřela všem zrak svým snímkem Smrt čeká všude. Za tuto kritiky chválenou podívanou byla oceněna Oscarem za režii, kterého mimochodem po právu vyfoukla svému bývalému muži Jamesi Cameronovi. Jennifer Yuh vydělala se svou Kung Fu Pandou 2 více než 665 milionů dolarů, což je na animák úctyhodná částka. Jennifer Lee pobláznila mladší i starší generace snímkem Ledové králotvstí.

Zatím se neví, která žena by se měla zhostit postu režisérky, ale jednou z favoritek je zmíněná Lexi Alexander. Mezi dalšími možnými kandidátkami jsou Michelle Maxwell MacLaren (Hra o trůny, Živí mrtví), Patty Jenkins (původně měla natáčet Thor: temný svět) nebo Brenda Chapman (Rebelka). Všechno jsou to jen spekulace, je velmi pravděpodobné, že se nakonec dočkáme někoho úplně jiného.

Wonder Woman bude mít premiéru dvacátého třetího června 2017.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také