Matthew McConaughey nebo Jake Gyllenhaal jako Doctor Strange?

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Tenhle příběh zdá se být nekonečný. Očekávaná sólovka populárního komiksového hrdiny – Doctora Strange – bude součástí rozšíření filmového světa od Marvelu, ale kdo si zahraje hlavního hrdinu, to je zatím jedna velká neznámá. Na seznam možných kandidátů však přibylo několik zajímavých jmen.

Doctor Strange
Doctor Strange

Tím prvním je Jake Gyllenhaal. Kalifornský herec s podivným příjmením se prý o roli celkem dost zajímá a po trochu temnějších filmech jako Patrola či Zmizení chce zkusit zase trochu odlehčenější žánr. Gyllenhaal byl mj. zvažován do role Spider-Mana, když před deseti lety téměř odešel ze série Tobey Maguire. Možným rivalem v honbě za získání role Doctora Strange by mu měl být údajně Oscar Isaac, který momentálně natáčí nové Hvězdné války a přímo na place ho prý vyslanci Marvelu přemlouvají, aby na jejich nabídku kývl.

Internetem rovněž koluje zpráva, že se stále jedná s Jaredem Letem, ale jeho obsazení se však nezdá příliš pravděpodobné. Větší šance dávají spekulanti jednomu z nejskloňovanějších jmen posledních měsíců a tím není nikdo jiný než Matthew McConaughey. Držitel Oscara za Klub poslední naděje se po několika povedených rolích (Temný případ, Mud, Vlk z Wall Street) dostal do hledáčku prosperujícímu komiksovému studiu a jeho obsazení by určitě oslovilo široké spektrum fanoušků. Jedná se o velmi zajímavou volbu, ale otázkou je, zda by McConaughey se svým nabitým programem stíhal natočit Doctora Strange a být do budoucna spolehlivou součástí tak rozsáhlého filmového vesmíru.

Marvel údajně velmi stojí o Oscara Isaaca
Marvel údajně velmi stojí o Oscara Isaaca

Tak si to hezky shrňme. Jména, který byla zvažována (nebo stále jsou) pro obsazení komiksového Doctora Strange jsou například Benedict Cumberbatch, Johny Depp, Tom Hardy, Adrien Brody, Keanu Reeves, Ethan Hawke, Joaquin Phoenix, Oscar Isaac, Jared Leto, Ewan McGregor, Jake Gyllenhaal a Matthew McConaughey. Myslíte si, že zásadní postavu marveláckého univerza ztvární někdo z těchto herců, nebo očekáváte úplně jinou tvář? Podělte se o své názory v diskuzi.

Marvel chce evidentně do své Fáze tři nějakou velkou hvězdu. Stephen Strange jakožto jedna z vůbec nejsilnějších a nejzajímavějších komiksových postav si jistě zaslouží jen tu nejlepší péči. Film, který vyjde v červenci 2016, bude režírovat Scott Derrickson.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také