Star wars: Epizoda VII – Dočkáme se nových imperiálních vojáků

Už sice známe podobu imperiálních vojáků v nadcházejícím sedmém dílu vesmírné ságy, ale jak se zdá, dočkáme se i zbrusu nových jednotek bojujících za ty špatné. Indie revolver totiž zveřejnil dvě fotografie zachycující tyto nové jednotky.

chrometrooper 1

Na těchto fotografiích můžeme vidět helmu nových militantních bojovníků. Jejich oficiální název zatím neznáme, ale už se jim začalo přezdívat Chrometroopers a tato přezdívka jim také může zůstat. První odlišností, kterou se tato nová jednotka vyznačuje oproti svým předchůdcům, je barva. Klasickou bílou nahradila lesklá stříbrná. Na této změně barvy má podíl především změna materiálu, z kterého je celá bojová zbroj vytvořena. Plast, který byl použit u klasických Stormtrooperů i Snowtrooperů, byl v tomto případě nahrazen kovem. Další úprava nastala u ventilátoru zajišťujícího dýchání a filtraci vzduchu. Původní vojáci je měli značně velké, ale s přibývajícími díly bylo trendem tyto ventilátory zmenšovat, až jsme se dočkali jejich minimálního nasazení u nového Stormtroopera. Chrometrooper  však žádný ventilátor nemá, dýchání zajišťují jen drobné štěrbiny, z nichž je ta nejvýraznější na místě nosu. Dále si můžeme všimnout silnějšího brnění oproti předchozím verzím. To svou robustností a tvarem připomíná spíše nějakého středověkého plátovaného rytíře.

Ale najde se tu i podobnost, díky které poznáme, že se jedná o příbuzné ostatních imperiálních vojáků. Mám tím na mysli oční vizory. Ty v tomto nejnovějším modelu zůstaly stejně jako u jiných modelů tmavě zbarveny, nejvíc společného mají asi s očními štěrbinami Clonetroopera.

_1411683307

Na první fotografii vidíme také kápi. Zatím není jasné, proč je Chrometroopeři potřebují, ale díky jejich existenci podoba těchto nebezpečných poskoků dává vzpomenout na Dartha Revana, kterého zajisté fanouškům Knights of the old republic nemusíme dlouze představovat. Ostatně pár společných prvků s podobou masky legendárního sithského lorda bychom jistě našli.

RevanFoundryMaskedNew01

Zatím není známo, jak moc tuto novou jednotku ve filmu uvidíme, ale třeba to bude na víc než jen na pár vteřin. Herec Oscar Isaac, který v nadcházející sedmé epizodě bude hrát zatím nespecifikovanou postavu, totiž v jednom rozhovoru přiznal, že se zúčastnil natáčení scény, ve které byly stovky imperiálních vojáků. Této scény se také zúčastnilo ústřední trio staré trilogie – Mark Hamill, Carrie Fisher a Harrison Ford. Dá se tak předpokládat, že alespoň část z nich budou zmínění Chrometroopeři. Výskyt kápě napovídá, že by se mohlo jednat o speciální jednotku, která jedná v utajení. Ale to jsou pouze spekulace, na fakta si musíme počkat.