Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne

Přečtěte si

V jakém pořadí sledovat Marvel filmy

Filmy od Marvelu (přesněji z Marvel Cinematic Universe) lze sledovat podle roku jejich uvedení nebo chronologicky podle toho, v...

Recenze: Chicagský tribunál – Prvotřídní soudní drama

Režisér a scénárista Aaron Sorkin, který v minulosti zanechal svůj výrazný tvůrčí rukopis na takových filmových dílech, jako byla...

22 nejnovějších českých filmů na Netflixu

Netflix se snaží a do svého obsahu přidává jeden český film za druhým. Někdy je uvedení českého snímku radostnější,...

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Když se před pár lety rozhádal režisér Paul Greengrass se studiem Universal Pictures, vypadalo to, že už se nového akčního dobrodružství Jasona Bournea nikdy nedočkáme. Naštěstí se však potvrzuje pravidlo „nikdy neříkej nikdy“. Paul Greengrass se vrací a s ním i Matt Damon.

Oba umělci totiž tvrdošíjně opakovali, že se jeden bez druhého do zaběhnuté série nevrátí a proto došlo na film Bournův odkaz, kde se Jeremy Renner jako Aaron Cross pokusil navázat na původní trilogii. Režíroval Tony Gilroy a výsledek byl takový nemastný neslaný. Filmu se však podařilo zdvojnásobit svůj rozpočet a rázem se plánoval další díl. Ten měl natočil Justin Lin, opět s Rennerem, ale nyní si jejich datum premiéry (léto 2016) berou pro sebe právě Greengrass s Damonem, kteří se nechali ukecat pro návrat do série.

Režisér Paul Greengrass
Režisér Paul Greengrass

Agent Aaron Cross však nemusí smutnit. Jeho pokračování nebylo úplně zrušeno, ale jen odloženo, takže je dost dobře možné, že se jednoho dne dočkáme crossoveru mezi oběma dobrodružstvími. Bourne a Cross táhnoucí za jeden provaz by společně jistě přilákali do kin nejednoho fanouška akčního žánru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také