Kevin Smith získal finance na další Muže za pultem

Clerks je naprostá klasika. Prvotina Kevina Smithe letos oslaví 20 let od svého uvedení, což není možné oslavit lépe než potvrzením dalšího dílu. Režisér, scénárista a herec v jedné osobě měl problémy se sháněním financí, proto Clerks III neuvidíme již tento rok, díky úspěchu snímku Tusk se ovšem hledání investorů výrazně zjednodušilo.

2105_5
Randall a Dante v prvním dílu z roku 1994

Kevin Smith nyní pracuje na novém snímku Yoga Hosers s Johnny Deppem v hlavní roli. K tomu sbírá úspěchy s nedávno uvedeným Tuskem, příběhem muže, který se živí mapováním příběhů neobyčejných lidí, a kterého si jeden z natáčených rozhodne přizpůsobit své vášní – mrožům. Pokud takovýto námět může uspět, je jasné, že druhé pokračování zavedené značky Clerks (Muži za pultem) nemůže zklamat.

„Tusk vedl ke Clerks III. Díky němu jsem získal potřebné finance. Před více než rokem jsem se zoufale snažil sehnat peníze na Clerks III kvůli dvacetiletému výročí. Musel jsem smrdět zoufalstvím, protože jsem ty zkurvené peníze nedokázal nikde získat. Ale díky Tuskovi lidé začali říkat: „No do prdele, co máš dalšího?“ Všem jsem odpovídal jen „Clerks III“ a oni na to „Dohodnuto!“ Nyní můžu poděkovat všem, kteří říkali, že jsem selhal… ano, selhal jsem až ke Clerks III.“

Ke svým rolím Danteho a Randalla by se měli vrátit Brian O´Halloran a Jeff Anderson. Také by bylo velké překvapení, kdyby se ve snímku nezjevili Jay a Mlčenlivý Bob, tedy Jason Mewes a sám režisér. K tomu si dosaďme některé ze Smithových dobrých přátel Matt Damon, Ben Affleck, Justin Long nebo Jason Lee a rýsuje se nám další skvělá podívaná.