Joaquin Phoenix jako Doktor Strange

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Poté, co Marvel oznámil herecké obsazení a režisérský post Ant-Mana, došlo i na další snímek oživující komiksovou postavu.

Tou postavou je magii ovládající Doktor Strange. Nedávno bylo oznámeno, že se režie ujme Scott Derrickson, který má zkušenosti především s filmy spadajícími do žánru hororů (například Chraň nás od všeho zlého nebo Sinister). O hereckém obsazení zatím není nic známo, ale už se vyrojila řada drbů o tom, kdo by ztvárnil hlavní postavu. Mezi údajně žhavými kandidáty byl například i Johnny Depp a o roli velmi stála hvězda Olověné vesty, Matthew Modine. Mezi kandidáty z poslední vlny byl Jack Huston, který září v seriálu Boardwalk Empire. Ovšem jak se zdá, všichni zmínění kandidáti utřou nos. Podle posledních spekulací by se totiž doktorem měl stát Joaquin Phoenix. Toho si mnozí pamatují především jako zlotřilého císaře Commoda z Gladiátora, v poslední době na sebe upozornil v kritiky i diváky chváleném snímku Ona. Ale jak se zdá, nemusí to být finální adept na roli. Phoenix by se totiž nerad upsal Marvelu na několik let dopředu, protože by se chtěl věnovat i jiným filmovým projektům, což by v případě dlouhodobého kontraktu moc možné nebylo. Obě strany čeká proto dlouhé vyjednávání, jehož výsledek snad uvidíme co nejdříve.

joaquin-phoenix

Doktor Strange byl původně egoistický špičkový neurochirurg, jehož život však nabral nečekané obrátky. Při autonehodě si rozdrtil ruce a nemohl tak vykonávat své řemeslo. Po této nenadálé těžké životní komplikaci se přesunul do tibetského kláštera, kde se pod vedením svého mistra naučil magickým schopnostem a pokoře. V universu Marvelu má nejsilnější magické schopnosti a je členem Iluminati. To je skupina nejchytřejších lidí komiksového světa (je zde například Reed Richards z Fantastické čtyřky nebo Charles Xavier), která řeší události zpravidla poškozující celý svět.

Datum premiéry Doktora Strange je stanoveno na osmého července 2016. Angažování Scotta Derricksona slibuje odlišnou formu, než na jakou jsme u Marvelu zvyklí. Otázkou zůstává, zda případná absence nadsázky a humoru a zaměření se  na mysteriózní a vážnější pojetí filmu spíše neuškodí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také