Strážci Galaxie vylepšili srpnový rekord tržeb

Přečtěte si

Autor

Adam Škaloud
Adam Škaloud
MMMMMM....Filmy

Marvel se rok před uvedením druhých Avengers rozhodl pro jednou nevsadit na jistotu. Alespoň tak působila kampaň ke Strážcům Galaxie. A tato kampaň skvěle zabrala, filmu se podařilo vylepšit srpnový rekord v získaných amerických tržbách za otevírací víkend.

guardians-galaxy-movie-trailer-humor
Strážci Galaxie nedali konkurenci šanci

První příčku dosud držel třetí Bourne s 69 miliony dolarů. Strážci Galaxie nedali Mattu Damonovi šanci, zisk 94 milionů je značný posun vzhůru. Projekt si vede skvěle i v porovnání s dalšími Marvel počiny. Za Strážci zaostal například Thor, na minimální rozdíl se dokázali přiblížit i druhému filmu s Kapitánem Amerikou.

Neokoukaní hrdinové se určitě uchytí i na poli akčních figurek a dalších merchandise produktů. V tomto ohledu Marvel jednoduše umí. Strážci Galaxie sbírají samé nadšené recenze, i když čím dál častěji se objevují názory, že studio opět vsadilo na jistotu rodinné zábavy a nové hrdiny zasadilo pouze do osvědčeného schématu. James Gunn však už může bez jakýchkoliv obav začít připravovat pokračování.

Star-Lord a jeho parta překonala vítěze z minulého týdne Lucy. Režisér Luc Besson si ovšem spolu se Scarlett Johansson mohou mnout ruce, protože u nich se stomilionové tržby pouze z Ameriky rozhodně nečekaly. Třetí příčku získal životopisný film Get On Up o zpěvákovi Jamesi Brownovi, kterému se podařilo získat 14 milionů dolarů. Až na čtvrté příčce je The Rock se svým hodně rozporuplně přijatým Herkulem. Ten se nestane úplným propadákem ale ani o úspěchu zde nemůže být řeč.

Nejžhavějším kandidátem na ukrojení části koláče příštího týdne jsou jednoznačně Želvy Ninja. Kromě nich se sály prožene také katastrofické V oku tornáda.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také