Jackie Chan o Křižovatce smrti 4 a Postradatelných 4

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Jackie Chan je legenda svého žánru. Letos šedesátiletý herec proslavený především svými kung-fu triky má za sebou několik desítek (místy i nezapomenutelných) hereckých rolí a nyní se nás bude nejspíš snažit přesvědčit, že ještě rozhodně nepatří do starého železa.

V nedávném rozhovoru se Chan rozpovídal o možném rozšíření populární akční série Křižovatka smrti. Díly této poměrně vydařené trilogie vznikly v letech 1998, 2001 a 2007 a rodák z Hongkongu v nich po boku Chrise Tuckera efektivně likvidoval všemožné padouchy, zatímco druhý jmenovaný nikdy nezapomněl dodat nějakou vtipnou hlášku.

„Byl jsem osloven, že se jedná o vzniku čtvrtého dílu Křižovatky smrti. Já jsem ale řekl: ‚Ne, nejprve mi ukažte scénář. Já další pokračování nepotřebuji, vy ho potřebujete. Nechci natáčet podle hloupé předlohy jenom proto, že vy chcete natočit film.‘“ Správný přístup, ovšem uvidíme, jak se Chan zachová, až mu na stole přistane sice špatný scénář, ale tučný honorář. Jestli kývne, nebylo by to v rámci jeho kariéry poprvé.

Jackie Chan a Jaden Smith ve filmu Karate Kid (2010)
Jackie Chan a Jaden Smith ve filmu Karate Kid (2010)

Rozhodně vděčnější zprávou pro fanoušky je jeho další vyjádření ohledně pokračování akčních Postradatelných. Třetí film této hvězdně obsazené série aktuálně bojuje ve světových kinech a už se začíná diskutovat o obsazení dalšího dílu. V tom by se kromě starých známých (Stallone, Lundgren, Li) mělo objevit i několik nováčků (Brosnan, Seagal) a údajně se počítá i právě s Jackie Chanem.

Ten okomentoval drby kolem Postradatelných následovně: „Ráno mi volali ze studia a prý, že mě Sly (Sylvester Stallone) chce do čtvrtého dílu. Řekl jsem, že souhlasím, protože jsem slíbil, že se objevím už v druhé a třetí části, ale nakonec to bohužel nevyšlo. No, spíš jsme se se Sylvesterem nedohodli, jak bude naše spolupráce vypadat. Nechtěl jsem, abych se mezi těmi všemi herci objevil jen tak na pět minut. Diváci by si jen řekli: ‚Oh!‘ a byl bych pryč.“

V posledních letech Jackie Chan trochu zmizel z dohledu filmové veřejnosti. Věnoval se spíš menším rolím, ale stihl si také zrežírovat velkolepé historické drama z čínského prostředí Xin Hai Ge Ming. Nejsem si úplně jistý, zda diváci ocení vznik čtvrté Křižovatky smrti, ale jeho účast v Postradatelní 4 by bylo příjemným bonusem této série.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také