Blade 4: Uvidíme opět Wesleyho Snipese v ústřední roli?

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Kdysi velice populární akční herec Wesley Snipes se snaží rehabilitovat svou kariéru, která byla značně poškozená poté, co se herec dostal do vězení za daňové úniky.

Po propuštění z nápravného zařízení zkusil Snipes svůj velký comeback ve snímku Expendables: Postradatelní 3. To však byla sázka na špatného koně. Z filmu se totiž stal jeden z největších propadáků tohoto léta a tak se dvaapadesátiletý afroamerický herec musí ohlížet po jiné roli, která by ho opět dostala do povědomí diváků. Volba padla na Snipesův pomyslný Everest – Bladea.

První díl komiksové adaptace poloupíra vyhlazujícího krvežíznivé bytosti se špičatými zuby byl divácký hit, celosvětově vydělal přes sto třicet milionů dolarů. Navíc snímek vrátil důvěru diváků ke komiksovým adaptacím, jejichž pověst byla značně pošramocena nenáviděným snímkem Batman a Robin. Takový zisk samozřejmě nemohl zůstat bez odezvy a tak vznikla dvě další pokračování: úspěchem navazující na svého předchůdce Blade II a již méně zdařilý Blade: Trinity. Na trilogii navazoval také seriál Blade (2006), kde hlavní postavu ztvárnil Sticky Fingaz. Seriál byl však diváky i kritiky rozcupován a dočkal se jen třinácti dílů. Právě rozporuplné reakce na třetí díl trilogie a nadávky na seriál způsobily, že šla úspěšná značka k ledu. Ovšem nyní, kdy komiksové adaptace lámou divácké rekordy, nastala podle tvůrců ta správná chvíle k tomu, aby i Blade dostal druhou šanci. A aby byla tato šance naplno využita, byla role nabídnuta Snipesovi. Ten by si měl údajně přijít na tři miliony dolarů plus procenta z tržeb, takže se to asi nebylo moc dlouhé rozmýšlení, zda na nabídku kývnout.

Práva na značku vlastní New Line Cinema, které stálo za všemi třemi díly. Ovšem Marvel získal práva na používání postavy Bladea. Bude proto nutné, aby Marvel od New Line Cinema odkoupil práva na zavedenou značku, pokud bude chtít svou postavu naplno využít.

Nový Blade je zatím spíše ve stádiu úvah, a tak se zatím ani neví, kdo by ho měl režírovat. To se snad dozvíme co nejdříve.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také