
Životopisná dramata byla v kurzu odjakživa. Své o tom ví i John Ridley – scénárista oscarového snímku 12 let v řetězech. Ten má za sebou jako režisér jednu nevýraznou kriminálku Chlad v srdci a nyní by se chtěl protlačit mezi tvůrčí elitu filmem All Is by My Side.

Mělo by jít o přepis životního příběhu patrně nejslavnějšího kytaristy všech dob – Jimiho Hendrixe. Děj filmu se bude odehrávat v Londýně v letech 1966 až 1967, kdy se talentovaný umělec potloukal světem a doufal, že jednoho dne konečně hudebně prorazí. Chronologicky tedy půjde o dobu ještě před prvním studiovým albem – legendárním Are You Experienced. Samotný film se potýkal s mnoha problémy, kdy si například bývalá Hendrixova přítelkyně vymohla velké zásahy ve střižně, nebo když někteří z pozůstalých odmítli, aby ve filmu zazněla jakákoliv umělcova hudba. Podle očitých svědků, kteří All Is by My Side viděli na festivalové předpremiéře v loňském roce, tak ani samotný hlavní představitel André Benjamin (André 3000 z kapely Outcast) nepodává nijak přesvědčivý výkon a celý snímek působí velmi rozpačitým dojmem.
httpv://www.youtube.com/watch?v=S-KPOxqMazI
Uvidíme, jak na film zareaguje širší publikum. Film má svoji premiéru ve Velké Británii již příští měsíc a kromě André Benjamina se v životopisném snímku objeví ještě Hayley Atwell, Imogen Poots, Burn Gorman či Ruth Negga.

