Star Wars VII: Známe možnou zápletku nové Epizody?

Přečtěte si

Autor

vitoss
vitoss
Úchyl na fantasy a BBC seriály

Okolo ohlášení nové epizody vesmírné ságy Star Wars se ve světě fanoušků hodně mluví. Fakt, že bude sedmou episodu natáčet Disney určitě překvapil a hlavně pobouřil spoustu skalních fanoušků.

J.J. Abrams na place sedmé epizody Star Wars
J.J. Abrams na place sedmé epizody Star Wars

Během včerejška se filmový novinář Devin Faraci mírně rozepsal o pravděpodobné zápletce připravovaného pokračování. Kdo nechce znát možné spoilery, ať raději nepokračuje ve čtení.

Představte si klasický úvod Star Wars a když skončí text, kamera vyjede nahoru na hvězdy. Ale místo vesmírné lodi míříci směrem k divákovi uvidíme… Ruku! Useknutou ruku letící vesmírem. Useknutou ruku držící světelný meč.

Ta ruka padne na pouštní planetu, kde je objevena postavami, které budou hlavními hrdiny. Jedním je Daisy Ridley. Druhý je John Boyega, který hraje někoho pokoušejícího se změnit svou životní cestu (Znovu, mluvím jenom stručně). Poznají, že světelný meč je jedijská relikvie a rozhodnou se vrátit ji těm, kterým patří.

Jejich pátrání je zavede na cizí světy, kde se setkají s Hanem Solem a s Chewbaccou, kteří už nelétejí ve své Millenium Falcon, ale pilotují… No, to by mohl být spoiler. Tohle nebudu rozvádět. Každopádne, Han a Chewie poznají, že světelný meč patřil Lukovi a prohlásí, že svého přítele neviděli už přes třicet let od událostí Návrat Jediho.

Tak začíná úkol najít ztraceného Mistra Jedi. Mezitím na ledové planetě, zlé síly budují super zbraň, takovou, která dokáže zničit nejen planety, ale celou sluneční soustavu.

Těžko říct, kolik je na tom všem pravdy a co z toho je pouze výmysl. Za sebe osobně opravdu nevím, co si o tom mám myslet. Tento hrubý nástin příběhu mě nijak zvlášť nezaujal a upřímně doufám, že do chvíle, až budu příští rok odcházet z kina, se příběh v mnohém změní.

2 KOMENTÁŘE

  1. Máte pravdu v tom, že Expanded Universe je až nekonečná studnice nápadů, to je ale právě kámen úrazu – filmové médium je něco jiného než literatura nebo comics a kam až mé znalosti EU sahaj, tak si nedovedu představit kloudné převedení na plátno (až už knihy od Timothy Zahna nebo comic booky od Dark Horse). Ty příběhy jsou prostě až moc poplatné době, kdy vznikaly a po třiceti/dvaceti letech prostě nestačí dnešnímu způsobu vyprávění (jakkoli mě to mrzí).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také