Stan Lee si střihne cameo v Avengers: Age Of Ultron

Přečtěte si

Autor

Tomáš Vohnický
Tomáš Vohnický
Jsem tak trochu fanoušek Marvelu. Fakt jen trochu.... Tak dobře no. Trochu víc. Proto ode mě uvidíte jen články na tohle téma.

Stan Lee je výjimečná osoba. Autor, který vdechl život velkému množství hrdinů z komiksového Marvelu, se velmi často také objevuje ve filmových adaptacích, které právě čerpají z nepřeberného množství komiksového giganta. Malou roli, jak už bývá zvykem, si zahraje i ve dvojce Avengers.

Stan Lee a Spider-Man
Stan Lee a Spider-Man

Stan Lee ve spolupráci s několika dalšími umělci, hlavně s Jackem Kirbym a se Stevem Ditkem, vytvořil komiksové příběhy a postavy, které jsou známé po celém světě. Mezi nejznámější patří například Spider-Man, X-Meni, Iron Man, Fantastická čtyřka, Hulk, Thor a mnoho dalších.

V Hulkovi si Stan Lee zahrál člena bezpečnostní hlídky v biochemickém institutu, kde pracoval Bruce Banner, v X-Menech to byla role muže u stánku na pláži. Ve Fantastické čtyřce: Silver Surfer si zahrál sebe samotného a byl zde jako host na svatbě Susan Storm a Reeda Richardse. V Iron Manovi to byla zase postava Hugha Hefnera, jež byl hostem na večírku, kam se dostavil Tony Stark. Následoval Spiderman 2 a role muže uhýbajícího troskám ze souboje Spider-Mana a Doctora Octopuse, v prvním Thorovi zase muže za volantem auta, snažící se vytáhnout Thorovo kladivo. Captain America: První Avenger mu nabídl roli vojenského generála, v Avengers se mihl jako muž v televizní anketě, kdy byl dotázán na superhrdiny v New Yorku. Ve snímku The Amazing Spider-Man si ve škole pouštěl do sluchátek hudbu, zatímco za ním sváděl boj Spider-Man s Lizardem. Ve druhém Thorovi si zahrál pacienta na psychiatrické klinice, kde „přednášel“ dr. Erik Selvig.

Jednadevadesátiletý tvůrce však není aktivní pouze ve filmech na motivy jeho komiksů. Zahrál si sám sebe i v jedné epizodě seriálu Teorie velkého třesku, nebo v seriálu Simpsonovi.

Stan Lee
Stan Lee

Stan Lee nedávno potvrdil, že ho čeká i menší role v právě připravovaných Avengers: Age of Ultron.

„Filmy byly skvělé. Máme ty nejlepší režiséry, nejlepší speciální efekty a vynikající herce. Lidi, kteří kdysi nebyli velké hvězdy, jako třeba Chris Hemsworth – a teď je fantastický! Byl jsem s ním včera a samozřejmě jsem dělal svoji cameo roli.“

Lee také dodal, že Warner Bros. by měli zvážit jeho obsazení do nadcházejícího filmu Batman v Superman: Dawn Of Justice.

„DC by pravděpoboně vydělalo a dost více peněz za Supermana a Batmana, kdyby oznámili, že v něm budu mít cameo roli. Lidé by tomu nevěřili a šli by se na to podívat do kina!“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také