Minirecenze: 22 Jump Street (2014) – Lepší než jednička?

Přečtěte si

Autor

Jana Trnková
Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

Často se stává, že pokračování úspěšného hitu většinou nedostojí pověsti prvního dílu, a mnohé diváky tak zklame. Jump Street 21 byl hit obrovský, i když poměrně překvapivý. I tak ale bylo otázkou času, kdy se Jonah Hill a Channing Tatum znova sejdou před kamerou, aby natočili dvojku. Nakonec se tak stalo a již za pár dní na ni můžete vyrazit do kin!

Oficiální plakát ke komedii 22 Jump Street
Oficiální plakát ke komedii 22 Jump Street

Poté, co si prošli nástrahami střední školy (dvakrát po sobě), čekají na policejní důstojníky Schmidta (Jonah Hill) a Jenka (Channing Tatum) velké změny – jsou pověřeni prací v utajení na místní vysoké škole. Ale zatímco Jenko potká spřízněnou duši ve sportovním týmu a Schmidt pronikne do řad studentů umění, začínají o svém vzájemném vztahu zvolna pochybovat. Jejich úkolem už není pouze vyřešit případ, ale jsou nuceni zjistit, zda mezi nimi může existovat společný vztah na úrovni. Pokud se těmto dvěma přerostlým puberťákům podaří vypracovat se z univerzitních nováčků ve skutečné muže, pak by vysoká škola mohla být tím nejlepším, co je kdy potkalo.

V prvním díle nastoupili dva policejní parťáci na střední školu s tajnou identitou a byla to sranda. Ve dvojce se jejich působištěm stane škola vysoká – a je to ještě větší sranda. 22 Jump Street je jako každé pokračování – tedy větší, snaží se být akčnější, vtipnější, lepší a k potěšení všech se mu to daří.

Jenko a Schmidt sú späť!
Jenko a Schmidt jsou zpět!

Film disponuje akcí, romantikou a především humorem. Těšit se můžete na nové a originálními vtipy, Tatum a Hill se rovněž nebojí ani starých kousků a z každé situace ždímají maximum. Vygradované komické sekvence se střídají s klidnějšími, dramatičtějšími okamžiky (aspoň si vaše břicho odpočine), ale i ty jsou vtipné, vzhledem k tomu, kolik klišé obsahují, že je zkrátka nelze brát ani vážně. Velkým plusem je i to, že ve filmu jsou spousty odkazů na jiné filmové kousky, které si každý fanoušek zaručeně užije (tip na Drinking Game).

22 Jump Street se po všech stránkách povedlo, je to skvělá letní komedie, která potěší nejen fanoušky prvního dílu.

  • 22 Jump Street
  • Trailer
  • Akční / Komedie / Krimi
  • Stopáž: 112 minut
  • Režie: Phil Lord, Chris Miller
  • Scénář: Michael Bacall, Oren Uziel, Rodney Rothman
  • Hrají: Channing Tatum, Jonah Hill, Dave Franco, Nick Offerman, Ice Cube, Peter Stormare, Rob Riggle, Richard Grieco, Wyatt Russell, Amber Stevens a další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také