Andy Serkis potvrdil účinkování v Avengers: Age Of Ultron

Přečtěte si

Autor

Tomáš Vohnický
Tomáš Vohnický
Jsem tak trochu fanoušek Marvelu. Fakt jen trochu.... Tak dobře no. Trochu víc. Proto ode mě uvidíte jen články na tohle téma.

Andy Serkis je mistrem Motion Capture, technologie, bez které by se jen stěží obešla většina dnešních vysokorozpočtových projektů. Ne každý sice tuto technologii ocení, ale doba jde dopředu a s ní i filmy.

Andy Serkis si zahraje zatím nespecifikovanou postavu v Avengers: Age Of Ultron
Andy Serkis si zahraje zatím nespecifikovanou postavu v Avengers: Age Of Ultron

Andy Serkis je bezpochyby jedním z nejlepších herců, kteří mají co do činění s technikou Motion Capture. Vždyť také ztvárnil Gluma z Pána Prstenů, je King Kongem podle Petera Jacksona a také si střihl Caesara v nových dílech Planety opic.

Při tiskovce před premiérou Úsvitu planety opic se dostalo i na otázky mimo tento očekávaný sequel. Herec včera odhalil, že jeho role v sedmé epizodě Star Wars bude rovněž založená na speciálních efektech. V dalším rozhovoru, tentokráte pro Variety, se konverzace stočila k Avengers: Age Of Ultron. Andy Serkis prozradil, že kromě pomocné konzultace si ve filmu i zahraje.

Andy Serkis během práce na druhé Planetě opic
Andy Serkis během práce na druhé Planetě opic

„V Avengers úzce pracuji s Markem Ruffalem jako konzultant. Také zde ale mám roli.“ Na otázku, zda ve filmu uvidíme jeho tvář, herec nechtěl, nebo spíše nemohl odpovědět. „Nemohu o tom mluvit. Nikdy jsem ale nerozlišoval roli, ať už hraju živé akce nebo motion capture. Herectví je herectví.“

Mark Ruffalo používal technologii mo-cap pro postavu Hulka už během prvních Avengerů v roce 2012, ale podle Serkise je v Age Of Ultron tato technologie mnohem pokročilejší.

„Tato technologie už byla používána na minulém Hulkovi, ale ne stejná jakou teď používá Mark. K dispozici je několik nástrojů a způsobů práce s hercem, které dělají pocit, že tu postavu vlastníte. A postava velikosti Hulka musí mít vlastnictví, což teď Mark konečně má.“ 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také