Adaptace japonského anime Akira žije!

Přečtěte si

Autor

Tekat00
Tekat00
Brakomil.

Akira je kultovní anime (předtím manga), které natočil Kacuhiro Ótomo v roce 1988 a dnes platí za jednu z největších pecek, které z Japonska kdy vylezly. Ponurá budoucnost, třetí světová válka a solidní porce špatné nálady. V Hollywoodu se kdysi rozhodli tuhle kultovku adaptovat, chvilku kolem toho bylo mrtvo, ale dnes se k nám dostalo jméno scénáristy.

Akira (1988)
Akira (1988)

Je jím Dante Harper. Tenhle pán nám letos poslal (mimo jiné také adaptaci mangy) Na hraně zítřka. Takže jde o poměrně dobrou zprávu. O hereckém obsazení po internetu lítají všelijaké drby (v čele s odumřelým obličejem Kristen Stewart, další by měl být Ken Watanabe a Garrett Hedlund) a s režií je spojené jméno Jaume Collet-Serra (Neznámý = tvrdý Liam Neeson poprvé, Non-Stop = tvrdý Liam Neeson podruhé nebo Dům voskových figurín).

Důležité je, že vlastně vůbec nevíme, kdy se Akira pohne kupředu, protože ačkoliv Harper napsal původní scénář ke Hraně zítřka, (tehdy All You Need Is Kill) jeho práce byla nesčetněkrát předělávána a Akira tedy do produkce může jít klidně až za dva roky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také