Podfukáři 2 jsou blízko získání režiséra

podfukaři

Louis Leterrier natočil před rokem komerčně nečekaně úspěšnou podívanou. A jak už je zvykem, film, ve kterém neumřou všichni hlavní hrdinové, si žádá sequel. Původní režisér je ovšem zaneprázdněn prací na akční komedii Grimsby, takže studio se poohlíží po dalších možnostech. Tou hlavní je Jon M. Chu.

jon-m-chu-g-i-joe-retaliation-600x400
Jon Chu při práci

Co má Jon Chu na kontě? Nejznámějším projektem je G.I. Joe 2: Odveta. Bohužel to není všechno, režíroval také dokumentární snímky Justin Bieber: Never Say Never a aby toho nebylo málo, tak si střihl i Justin Bieber´s Believe. Většina fanoušků tedy doufá, že Leterrier bude nakonec schopen se na režisérské křeslo Podfukářů vrátit. Jistý by měl být návrat všech hlavních herců, jelikož studio si už při podpisu kontraktu k prvnímu snímku dalo do smlouvy klauzuli o případném prodloužení na další projekt. Můžeme se tak těšit na návrat Jesseho Eisenberga, Marka Ruffala, Isly Fisher, Woodyho Harrelssona a Davea Franka.

Snímek s rozpočtem 75 milionů dolarů, kterému se podaří utržit celosvětově téměř 352 milionů, je pro současný Hollywood téměř nemožné nevyždímat do poslední kapky. Jméno nového režiséra ovšem příliš nadšení nepřináší, přece jen parta kouzelníků si asi zaslouží lepší péči než Justin Bieber. Téměř polovinu práce na snímku by opět měly odvést CGI efekty, které v prvním případě fungovaly na jedničku. Natáčení by mělo začít ještě tento rok.