Nový Predátor má zelenou a výborného režiséra!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Kultovní filmy Arnolda Schwarzeneggera jdou po návratu rakouského siláka do Hollywoodu zase na dračku. Právě se natáčí pátý díl Terminátora, chystá se pokračování Barbara Conana a další oživenou značkou bude i Predátor. Otázkou zůstává, zda se k připravovanému rebootu podívá na zoubek i Schwarzenegger, nebo nás tvůrci hodlají předhodit krvelačnému vetřelci z jiného světa bez akční hvězdy 80. a 90. let minulého století?

Arnold Schwarzenegger v Predátorovi
Arnold Schwarzenegger v Predátorovi

Scénář i režii nového Predátora obstará jediný muž – Shane Black. Toho netřeba dvakrát představovat, za svou kariéru natočil a napsal celou řádku velkých filmů. Stojí za scénáři snímků Smrtonosná zbraň Richarda Donnera z roku 1987, i tři roky staršího Posledního Skauta Tonyho Scotta. Má za sebou Kiss Kiss Bang Bang, kde se do dějin kinematografie zapsal i jako debutující režisér. Stejnou měrou se podílel na třetím Iron-Manovi z minulého roku. Shane Black se dokonce v původním Predátorovi objevil v menší roli.

Mladý Shane Black v Predátorovi z roku 1987. Nyní chystá napsat i zrežírovat reboot!
Mladý Shane Black v Predátorovi z roku 1987. Nyní chystá napsat i zrežírovat reboot!

Posledního snímku „značky“ – Predátoři, jsme se dočkali v roce 2010. Film v režii Nimróda Antala a produkci Roberta Rodrigueze (Sin City, Machete) vydělal trojnásobek svého původního rozpočtu (ten dělal 40 milionů dolarů) a mezi diváky sklidil různorodé reakce. Rozhodně ale dvoudílné sérii z let 1987 a 1990 žádnou ostudu neudělal. Samotní Predátoři si to také rozdali ve dvou průměrných filmech proti Vetřelcům, jednou v režii Paula W.S. Andersona (Resident Evil, Pompeje), podruhé pod bratry Strausovými (Skyline).

Aktualizace 26. 6: Shane Black prozradil, že v žádném případě nepůjde o reboot, nýbrž klasické pokračování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také