Komiksová Fantastická čtyřka na černé listině Marvel Comics?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Vohnický
Tomáš Vohnický
Jsem tak trochu fanoušek Marvelu. Fakt jen trochu.... Tak dobře no. Trochu víc. Proto ode mě uvidíte jen články na tohle téma.

V Marvelu chtějí odložit komiksové zpracování Fantastické čtyřky na dobu neurčitou, aby nové komiksy a příběhy postav nepodporovaly film vznikající u konkurence. Marvel se jednoduše chce chopit všech svých děl i na stříbrném plátně.

Fantastická čtyřka se ve vlastním komiksu dlouho neukáže.
Fantastická čtyřka se ve vlastním komiksu dlouho neukáže.

Marvel vlastní komiksová práva na několik postav – Avengers, Daredevila, X-Meny, Spider-Mana i členy Fantastické čtyřky. Těch filmových bohužel (bohudík) tolik nemá. Studio 20th Century Fox se sice nedávno vzdalo práv na Daredevila a komiksový velikán po nich ihned sáhnul, ale u Fantastické čtyřky se to nepovedlo. Té se nechtěli Foxové vzdát a právě teď tak natáčí její reboot.

U společnosti, která patří Walt Disney Pictures, doufají, že fanoušci tak trochu na novou Fantastickou čtyřku zanevřou, film se nepovede a následně filmová práva poputují zpět k původnímu majiteli. Jak to ale chtějí udělat? Prostě odloží komiksové zpracování na dobu neurčitou. Aby to nestačilo, tak jakákoli grafika s motivy F4 byla odstraněna z marvelovských kanceláří. Jelikož má film premiéru až 18. června 2015, je dost možné, že si o Fantastické čtyřce hodně dlouho nic nepřečteme.

Herci nové Fantastické čtyřky.
Herci nové Fantastické čtyřky.

To samé udělali s X-Meny. Ti sice byli pořád vydáváni v komiksové podobě, ale společnost je odmítla podporovat během natáčení a uvedení Budoucí minulosti do kin. Tento plán moc nevyšel, jelikož se noví X-Meni již stali nejvýdělečnějším dílem série.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také