Kevin Feige se dlouze rozpovídal o budoucích projektech Marvelu

Přečtěte si

Autor

Tomáš Vohnický
Tomáš Vohnický
Jsem tak trochu fanoušek Marvelu. Fakt jen trochu.... Tak dobře no. Trochu víc. Proto ode mě uvidíte jen články na tohle téma.

Kevin Feige má asi tu nejlepší práci pod sluncem. Je prezidentem Marvel Studios, jež patří mezi nejúspěšnější filmová studia současnosti. Na několika filmech se podílí i jako producent, takže o zábavu má určitě postaráno. Tento chlapík se s námi podělil o budoucnosti připravovaných projektů, o Ant-Manovi, Doctoru Strangeovi a pokračování Strážců Galaxie.

Kevin Feige, hlava Marvelu.
Kevin Feige, hlava Marvelu.

Kevin Feige se nedávno zúčastnil CineEurope v Barceloně, kde se dlouze rozpovídal o nejnovějších marvelovských projektech. Odhalil zde detaily k plánovanému sequelu Strážců Galaxie, k Ant-Manovi a k Doctoru Strangeovi. Také naznačil Thanosovu roli v Marvel Cinematic Universe a jak budou navzájem propojeny marvelovské seriály – Agent Carter a čtyři televizní série na Netflixu (Iron Fist, Luke Cage, Daredevil, Jessica Jones), které vyústí v týmovku The Defenders.

Peter Quill neboli Star-Lord v podání Chrise Pratta bude hlavní hvězdou Strážců Galaxie
Peter Quill neboli Star-Lord v podání Chrise Pratta bude hlavní hvězdou Strážců Galaxie

Strážci Galaxie jsou dalším filmem druhé marvelovské fáze. Do kin dorazí 31. července a podle trailerů se máme na co těšit. Pokračování ještě nebylo oficiálně oznámeno, ale Kevin Feige naznačil, že mají mnoho materiálu z komiksu, který by se dal použít pro potenciální další díly.

„Pokaždé, když děláme film, soustředíme se pouze na ten jeden film. Důležité je udělat tu nejlepší verzi, kterou můžeme představit publiku. Takže nutně nemáme naplánované další dva, tři, čtyři filmy. Pokud ale máme dobrý nápad – zábavný nápad na scénu nebo nový charakter – dáme to do prvního filmu, protože kdyby první film neměl úspěch, nenatočila by se další pokračování. Ve Strážcích Galaxie máme desítky a desítky dějů – je to skupina, která přišla v 60. letech, v 80. letech byli vylepšeni a asi před osmi nebo devíti lety se Strážci dočkali podoby, jakou znáte teď. Je tu tedy mnoho postav a světů a příběhů. Pokud bude první film se Strážci fungovat, máme nápady na pokračování, ale všechna energie jde teď do prvního filmu.“

Konečně Thanos ve filmu. Máme se na co těšit.
Konečně Thanos ve filmu. Máme se na co těšit.

Už je tomu dlouho, co bylo oznámeno, že se Thanos mihne ve Strážcích Galaxie. Nedávno jsme Vás informovali, že tuto roli si střihne Josh Brolin. Vůbec poprvé jsme ale Thanose spatřili už při potitulkové scéně v Avengers.

„Pokud si vzpomínáte, měli jsme scénu ve filmu Thor: Temný svět, kde se poprvé objevil Benicio Del Toro jako The Collector. To byl náš způsob, jak říct, že Strážci a ostatní charaktery od Marvela obývají stejnou realitu a stejný vesmír. V tomto filmu bude padouch, kterého komiksoví fanoušci znají jako Thanos. Filmoví diváci se o Thanosovi začnou v následujících letech dozvídat mnohem více. Objevil se na samém konci Avengerů, když se obrátil do kamery a ušklíbl se. Zjistili jsme, že on je ta osoba, která stojí za mimozemskou armádou Chitauri, kterou Loki měl na terorizování New Yorku. Thanose tedy znovu uvidíme ve Strážcích, dozvíme se o něm více informací. On a jeho skupina následovníků je největší kus pojivové tkáně, která nás nakonec dovede zpět do Avengers filmu.“

Agents Of S.H.I.E.L.D., první seriál od Marvelu. Štafetu teď přebere Agentka Carterová.
Agents Of S.H.I.E.L.D., první seriál od Marvelu. Štafetu teď přebere Agentka Carterová.

Kevin Feige rovněž odhalil, že nadcházející televizní seriály, jako Agent Carter na ABC a Daredevil, Luke Cage, Iron Fist a Jessica Jones na Netflixu, budou mít „volné spojení“ na Marvel Cinematic Universe, podobně jako tomu bylo u Agents Of S.H.I.E.L.D.

„Myslím si, že televizní divize musí v první řadě dělat velké seriály, které stojí na vlastní pěst a netěží z Marvel Cinematic Universe. Ale proto, že je to Marvel, domníváme se, že to automaticky spadne pod záštitu MCU. Všechny seriály půjdou po stopách Agents Of S.H.I.E.L.D., takhle vidíme Agent Carter a také Daredevila, Jessicu Jones a zbytek (Iron Fist a Luke Cage). Všechny tyto seriály budou tedy mít na celý MCU takové volné napojení. Nejdůležitější věc pro nás u filmů je to, že každý film pracuje samostatně a je sám o sobě brán jako skvělý film.“

Snad se vydání Ant-Mana neposune.
Snad se vydání Ant-Mana neposune.

Film Ant-Man, kterým začne třetí marvelovská fáze, nedávno velice zasáhl odchod režiséra Edgara Wrighta. Marvel našel rychle náhradu v Peytonu Reedovi jakožto režisérovi a v Adamovi McKayovi, který přepíše scénář. Začátek produkce stále platí na začátek října.

„Ant-Man má pořád stejně stanovenou premiéru, což je 17. července 2015. Filmovat začínáme v srpnu. Edgar Wright, kterého znám několik let, napsal spolu s Joem Cornishem návrh filmu – většina filmu stále bude na základě jejich návrhu a DNA toho, co Edgar vytvořil, ale Peyton Reed se do toho teď vložil spolu s Adamem McKayem. Ten přepíše několik částí scénáře – ne celý scénář, jen něco – a bude to, věříme v to, nejlepší verze Ant-Mana, kterou bychom mohli v tuto chvíli udělat. Ant-Man je pro nás velice důležitý, stejně jako jeho postava. Máme rádi, že lidé moc neví, co to je. Máme rádi, že to zní tak trošku cize, když poprvé slyšíte Ant-Man, nebo něco ve smyslu „hrdina, který se dokáže zmenšit“. Ant-Man je ale klíčová osobnost Marvelu. Je to důležitý charakter, který chceme přinést do našeho univerza. Paul Rudd, Michael Douglas a zbytek osazenstva začnou tedy v srpnu. Moc se na tento projekt těším.“

Doctor Strange ještě nemá hlavního herce.
Doctor Strange ještě nemá hlavního herce..

Studio také postupuje dopředu s dalším projektem, jímž je Doctor Strange. Scott Derrickson se nedávno nalodil na palubu jako režisér. Feige odhalil, že Doctor Strange je pro Marvel velice důležitý, protože ukáže úplně jinou stranu Marvel Comics, kterou fanoušci nikdy neviděli. Produkce začne příští jaro.

„Scott Derrickson byl oznámen jako režisér. Doctor Strange je postava, která mě zajímá už mnoho, mnoho let. Mluvím o ní už asi 14 let, protože je pro nás velmi, velmi důležité prozkoumat každou skulinu komiksového světa. Udělali jsme vesmírnou stranu s Thorem a Avengers, a samozřejmě se Strážci, ale je tu celá řada komiksů, které jsou z té nadpřirozené strany – interdimenzionální strana marvelovského vesmíru, a Doctor Strange je, jak věřím, náš vstupní bod do této oblasti, která má desítky postav a dějů. Strange je tedy velmi důležitý, a to ne jenom proto, že je to úžasná postava ke studii. Cesta člověka, který se stal z arogantního chirurga někým úplně odlišným, je velice zajímavá. Musíme tedy najmout scénáristu, který předělá návrh. Začneme pravděpodobně v příštím měsíci nebo dvou. Také musíme oznámit herce. No a pak akorát začít s produkcí, což bude někdy na jaře příštího roku.“

Tohohle spojení se v nejbližší době nedočkáme.
Tohohle spojení se v nejbližší době nedočkáme.

Kevin Feige také v minulosti mluvil o tom, že se NIKDY Avengers nespojí se Spider-Manem od Sony a s X-Meny od 20th Century Fox. Zopakoval, že by to sice bylo fantastické vidět tento crossover, ale pravděpodobně se to nestane po mnoho let.

„Bylo by to fantastické, kdyby se všechny postavy od Marvelu v jeden den spojily, v jednom filmu od Marvel Studios, ale myslím si, že v nejbližší době se to určitě nestane. Foxové to dělají skvěle – Budoucí minulost právě vyšla, je to velký hit, velmi dobrý film. Dokud to takhle budou dělat, budou se těch práv držet. Sony – to samé – mají velké plány se Spideym. Spidey bude u Sony po dlouhou dobu, pokud bude stále úspěšný. Rozhodně bych neřekl, že nic není nemožné, jsem u Marvelu skoro 14 let. Dnes je to úplně jiná firma, než tomu bylo v době, kdy byla blízko bankrotu. Pořád říkám, že nic není nemožné, ale jsem si jistý, že toto spojení se nestane v blízké době.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také