10 kinotipů na měsíc červen (2014)

Přečtěte si

Autor

Martin Pevný
Martin Pevný
šédredaktor

Léto je pro všechny filmové nadšence rájem na Zemi. Filmová sezóna je totiž v plném proudu a nic nenapovídá tomu, že bychom se v červnu měli dočkat nějakého poklesu rychlosti. Spíše naopak, připravena je celá řada zajímavých projektů. Pojďme se společně podívat, na co bychom určitě měli vyrazit do kina.

Kinotipy - červen 2014 - NaFilmu.cz

Hvězdy nám nepřály

httpv://youtu.be/hNEg4w5jHq0

Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Především upoutá milovníky love story.

Datum premiéry: 5. června (CinemArt)

Loft

httpv://youtu.be/DFVC7VMoucw

Pět nejlepších přátel, z nichž všichni jsou ženatí, se rozhodne společně obývat podkrovní byt. Sem si každý z nich za určitých podmínek může přivést milenku a nerušeně s ní trávit čas. Všechno se zdá být perfektní, až do jednoho rána, když se v podkroví najde tělo zavražděné neznámé mladé ženy. Skupina přátel se začíná navzájem podezřívat a brzy je jasné, že navzdory jejich dlouholetému přátelství vědí o sobě mnohem méně, než si původně mysleli.

Datum premiéry: 5. června (Film Europe)

Na hraně zítřka

httpv://youtu.be/Hmj5jY2mtdI

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Žádná armáda na světě se nevyrovná rychlosti, brutalitě a zdánlivé předvídavosti vyzbrojených mimických bojovníků a jejich velitelům s telepatickými schopnostmi. Nyní však armády celého světa spojily své síly a vzepjaly se k poslednímu útoku proti mimozemským hordám. Jsou si vědomi, že je to jejich poslední šance. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít… a tak stále dokola.

Datum premiéry: 5. června (Warner Bros)

Zakázané uvolnění

httpv://youtu.be/2vr0MPCbmfY

Výbušná konverzační a situační komedie na motivy úspěšné divadelní hry Petra Kolečka, která se odehrává jednoho večera v zapadlé vesnické hospodě. Co všechno se může říci a stát, když se opijí unesená nevěsta, ženský svědek jejího ženicha a životem protřelá barmanka… Ve filmu na rozdíl od hry přibyly postavy, scénky a prostředí. Celý děj začíná již na svatbě a slibuje herecký koncert mladých, krásných hereček.

Datum premiéry: 5. června (Bontonfilm)

Grace, kněžna monácká

httpv://youtu.be/7t8sfj2rcOc

Samotný životní příběh Grace Kelly, z níž se v šestadvaceti letech stala Grace, Její Knížecí Jasnost Kněžna Monacká, má všechny atributy dokonalé hollywoodské podívané. Hlavní hrdinka jasně zazáří ve světě filmů a celebrit, získá Oscara, Hollywood i diváci jí leží u nohou. Hvězdný život ale z vlastní vůle navždy opustí a stane se první dámou monackého knížectví, hned po Vatikánu nejmenšího státu světa.

Datum premiéry: 12. června (Bontonfilm)

Všechny cesty vedou do hrobu

httpv://youtu.be/cVoqhgQwoi4

Jak může normální člověk přežít na místě, kde Zubatá číhá doslova na každém kroku? A jak tam může přežít chronický posera s panickou hrůzou ze smrti? Stvořitel komediálního hitu Méďa, Seth MacFarlane protentokrát odhodil měkoučký plyš a v další pekelně zábavné jízdě vám naservíruje příběh, díky němuž poznáte pravý význam slovního spojení „ukrutná sranda“. Albert (Seth MacFarlane) se protlouká jako nepříliš úspěšný pasák ovcí, bydlí u rodičů a právě dostal kopačky od okaté Louise (Amanda Seyfried), které vadí jeho celoživotní zbabělost. Ke své smůle totiž žije v době, kdy se každý druhý konflikt řeší soubojem na pistole, a on přitom vůbec neumí střílet. Čeká nás další zábavná podívaná z dílny Setha MacFarlanea.

Datum premiéry: 12. června (CinemArt)

Všiváci

httpv://youtu.be/UiMoURjdzb8

Všiváci jsou rozvětveným příběhem dvou bratrů. Miki (Jiří Langmajer) je špičkový neurochirurg, který se ale utápí se v bludném kruhu operací, alkoholu, milostných avantýr a nevěr. Jeho horkokrevný bratr Ricky (Ondřej Vetchý) se vrátil z české mise v Afghánistánu. Na plné čáře prohrává svůj boj s dluhy i s návratem k normálnímu životu. Navíc pečuje o své dvě dcery – o malou Maty (Rebeka) a dospívající Rózu (Tereza Voříšková). S tím mu pomáhá jeho matka, kterou skvěle ztvárnila Iva Janžurová.

Datum premiéry: 19. června (Bontonfilm)

Jak vycvičit draka 2

httpv://youtu.be/mGPyMnHjEfQ

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Ještě důležitější bylo, že film Jak vycvičit draka se stal jedním z nejlepších a nejúspěšnějších počinů studia DreamWorks Animation, které se proto rozhodlo, že nejen Shrek, Kung Fu Panda či Madagaskar si zaslouží pokračování, a natočilo „dračí“ dvojku. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky.

Datum premiéry: 19. června (CinemArt)

Knězovy děti

httpv://youtu.be/wIZXmv_yDrE

Svěží, satirická komedie přivede diváka na malý ostrov Dalmácie. Mladý kněz Fabian, jenž zde převzal po svém předchůdci farnost, je zděšen zdejšími statistikami. Úmrtnost je příliš vysoká, porodnost je příliš malá. S dobrým úmyslem a heslem „dokonce i papež je proti používání kondomů“ se Fabian pokusí zlomit místní trend. Za pomoci pobožného trafikanta Petara a lékárníka Marina propichují prodávané kondomy a antikoncepční pilulky mění za vitaminy. Brzy se dostaví kýžené výsledky a těhotenský boom začíná. Cesta do pekla je však vždy dlážděna dobrými úmysly.

Datum premiéry: 26. června (Film Europe)

Transformers: Zánik

httpv://youtu.be/Tab3KP4YWVg

Se čtvrtým dílem jedné z nejúspěšnějších filmových sérií přichází nový lidský hrdina a také dosud nevidění Transformeři. Michael Bay, tvůrce téhle slavné ságy, o každém pokračování říká, že je lepší než předešlý díl, což následně vždy potvrdí vyšší návštěvnost v kinech. Ani tentokrát není důvod mu nevěřit, zvlášť když se po boku mechanických mimozemských kolosů, kteří se umí maskovat jako obyčejná auta, objeví hvězda Mark Wahlberg. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku.

Datum premiéry: 26. června (CinemArt)

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Červen je teda hodně pestrý. Od akčňáků po animák. Nejvíc se ale stejně těšim na Všechny cesty vedou do hrobu, to vypadá na pořádnou zábavu. Ten trailer je úžasnej :D. A ještě, že premiéra je už zítra. Možná kouknu taky na Jak vycičit draka, uvidíme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také