Naše dojmy: Godzilla (2014)

Přečtěte si

Autor

Klasika. Než na vás vybalíme plnohodnotnou recenzi plánovanou na dnešní večer, můžete si o jednom z největších filmů tohoto roku přečíst už nyní. Dojmy z nové Godzilly si pro vás připravili Adam s Romanem.

Godzilla si na česká kina vyšlápne již 15. května!
Godzilla si na česká kina vyšlápne již 15. května!

Adam Škaloud
Godzilla je přesně ten film, který se hodí do IMAXu. Velké plátno a skvělý zvuk umocní filmový zážitek. Film si naštěstí nehraje na nijak objevnou nebo originální podívanou, úplně si vystačí v katastrofickém žánru. Po pomalejším rozjezdu už chytí slušné tempo a divák v záplavě ničení, křiku a zoufalství lidí téměř zapomene na to, že podobný scénář viděl na plátně už nesčetněkrát. 3D filmu sedí, není přidáván násilně jako tomu je u některých jiných snímků. Podobnou nálož CGI jsem naposled viděl v Noemovi a Godzilla oproti dílu Darrena Aronofského jednoznačně vyhrává. Jedná se prostě o blockbuster se vším všudy – akční jednohubku, u které můžete na dvě hodiny naprosto vypnout mozek a kochat se ničením všeho možného.

Roman Toupal
Nová Godzilla je zpátky v plné síle pod režijní taktovkou Garetha Edwardse. Ten si dává s prvním odhalením slavného monstra docela na čas a spíše se v první polovině věnuje hlavním postavám, které jsou bohužel až moc ploché a bez výrazných sympatií. Až s příchodem Godzilly (který je skvěle zvládnutý) a poté konfrontací s MUTO se naplňují očekávání, která byla dost vysoká. Výsledek není zas tak úžasný, ale pár opravdu atmosférických scén a zničených měst se tu najde. Ale především je samotná Godzilla zatraceně cool.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také