Matt Damon se nebrání návratu k Bournovi

Přečtěte si

Autor

Adam Škaloud
Adam Škaloud
MMMMMM....Filmy

Je tomu už sedm let, co se Damon naposled představil jako agent Jason Bourne. Série se od té doby posunula o jeden díl, kde hlavní roli převzal Jeremy Renner. Matt Damon ovšem svou touhu vrátit se k jedné ze svých nejslavnějších postav nevyvrátil. Nyní ji oficiálně potvrdil v rozhovoru pro CNBC.

Matt Damon jako Jason Bourne
Matt Damon jako Jason Bourne

Existují však dvě podmínky, které si sám herec stanovil. První je kvalitní scénář, což mu nikdo z nás nemůže vyčítat, odpovídající kvalitu snímku chceme všichni. Tou druhou je opětovné dosazení Paula Greengrasse do role režiséra. Ten s Damonem spolupracoval také na snímku Zelená zóna z roku 2010. Nedávno zabodoval svým příběhem unesené nákladní lodi Kapitán Phillips. I když Oscar z toho nebyl žádný, tak i šest nominací a především divácké nadšení bylo dostatečným úspěchem.

„Vždy jsem byl pokračování otevřený, pokud bude režírovat Paul Greengrass,“ říká Matt Damon. „Nikdy se nám ovšem nepodařilo přijít s příběhem… vždycky jsme cítili, že posledně jsme to ukončili nejlepším způsobem. Musím říct, že tu postavu miluju a rád bych věděl, co se s ní stalo.“

Loňské léto studio Universal oznámilo vznik dalšího, již pátého, snímku ze série Bourne. Objevit by se v ní měl opět Jeremy Renner jako agent Aaron Cross, který byl lékařsky upraven k tomu, aby byl rychlejší, silnější a chytřejší než ostatní agenti. Matt Damon také dává šanci těm, kteří chtějí vidět Jasona Bourna opět na scéně.

„Pokud má někdo z vás diváků nápad, zavolejte prosím Universalu a řekněte jim ho.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také