Třetí Hobit možná změní podtitul

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

S Hobitem je to jak na houpačce. Na samém začátku vše nasvědčovalo tomu, že Tolkienova kniha bude rozdělena do dvou filmů. Nakonec Peter Jackson ale prohlásil, že materiálu je natočeno příliš mnoho a tak se začala připravovat celá trilogie. Na prvních dvou dílech se to převážně odrazilo natahováním děje a nejrůznějšími přídavky, které bychom v Tolkienově díle nenašli. Navíc se musel vymyslet podtitul pro pokračování z minulého roku, které nakonec šlo do kin jako Šmakova dračí poušť, přičemž prvotní podtitul dvojky se přenesl na letošní velkolepé zakončení – Tam a zase zpátky.

Orlando Bloom se jako Legolas vrátí ještě jednou
Orlando Bloom se jako Legolas vrátí ještě jednou

Teď to ale zas vypadá, že v New Line Cinema chystají další změnu. Tou by mohlo být přejmenování třetího dílu. Filmové studio totiž zaregistrovalo název Hobbit: Into the Fire. Pochopitelně může jít o nějaký přídavek k celé sérii či připravovanou videohru podle filmového námětu. Tak či tak jde o pouhou zajímavost, která by ve filmu žádnou výraznou změnu neudělala. Nezbývá než doufat, že se Peter Jackson nezbláznil a nepřipravuje z natočených materiálů čtvrtý film :-D.

Třetí Hobit, prozatím pojmenovaný jako Tam a zase zpátky, vchází do kin 11. prosince 2014, na Slovensku o týden později.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také