Třetí Hobit mění podtitul na Bitva pěti armád

Přečtěte si

Autor

A informace nepochází od nikoho jiného než ve filmech mrkev chroustajícího a za kamerou čistě brilantního režiséra Petera Jacksona. Ten na svém Facebooku vypustil do světa zprávu, která nejen že určuje celý nepřekvapivý obsah třetího dílu hobití trilogie, ale přidává k tomu i poměrně zajímavé střípky ze zákulisí změny podtitulu. Třetí Hobit měl totiž původně nést podnázev Tam a zase zpátky (There and Back Again). Proč se tedy událo přejmenování a je ještě možnost, že se s původním podnázvem setkáme?

Bilbo měl původně vyrazit jen na dvě dobrodružství.
Bilbo měl původně vyrazit jen na dvě dobrodružství.

Peter Jackson poukazuje na fakt, že knižní Hobit měl být původně rozdělen na dva filmy s podtituly Neočekávaná cesta a Tam a zase zpátky. Po rozhodnutí studia rozdělit příběh na tři části a pojmenování prostřední z nich Šmakova dračí poušť (The Desolation of Smaug) se název třetího dílu k filmu nehodil. Podtitul Tam a zase zpátky měl upozornit na Bilbovu cestu k hoře Erebor za drakem Šmakem a jeho následující návrat do Dna pytle. To se samozřejmě s přidáním dalšího filmu změnilo a tak se název přibližuje středobodu chystaného filmu, jímž bude epická Bitva pěti armád (The Battle of the Five Armies).

S názvem Tam a zase zpátky bychom se dle Jacksona měli ještě v budoucnu setkat. Tento podtitul zdobil původní knihu J.R.R. Tolkiena a původně tedy zastřešoval kompletní Bilbovo putování. Proto je pravděpodobné, že s tímto názvem přijde na trh kompletní sbírka všech tří filmů na videonosičích. To ale už hodně předbíháme dobu, teď se u Warnerů soustředí hlavně na dokončení Bitvy pěti armád, která vtrhne do kin 11. prosince v Česku a o týden později na Slovensku, a vydání rozšířené verze Šmakovy dračí pouště s 25 minutami nových scén.

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Jsem celkem rád, že to takhle přejmenovali. Název „Tam a zase zpátky“ v člověku vzbuzuje oprávněný pocit, že se v těchto filmech vlastně pořád jen někam chodí. Bitva pěti armád je rozhodně lepší volbou.

  2. Jsem celkem rád, že to takhle přejmenovali. Název "Tam a zase zpátky" v člověku vzbuzuje oprávněný pocit, že se v těchto filmech vlastně pořád jen někam chodí. Bitva pěti armád je rozhodně lepší volbou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také