Transcendence: Podívejte se na 7 minut z filmu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Debutující režisér Wally Pfister, známější především jako dvorní kameraman Christophera Nolana, přivádí do kin sci-fi Transcendence. To v prvních diváckých dojmech ze zahraničí zanechává poměrně kladné ohlasy, naší recenze byste se pak měli dočkat v nejbližších dnech. Než však na nový snímek s Johnnym Deppem vyrazíme, pojďme se společně podívat na sedm minut ze snímku, přesněji pak na sedmičku nových klipů.

Johnny Depp v Transcendence, Zdroj: Bontonfilm
Johnny Depp v Transcendence, Zdroj: Bontonfilm

Pohledný a úspěšný vědec Will Caster (Johnny Depp) má velký celoživotní sen: vytvořit stroj obdařený umělou inteligencí i schopností vnímat emoce, který by dokázal soustředit kolektivní vědění a vědomí lidstva. Jeho kontroverzní experimenty z říše snů mu přinášejí slávu i nepřátele. Extremisté z řad odpůrců umělé inteligence se ho pokusí zastavit a spáchají na něj atentát ve chvíli, kdy je jeho dílo téměř u konce. Sami tím však „božský experiment“ uspíší a Will osobně se v projektu transcendence stane hlavním hrdinou. Pro jeho ženu Evelyn (Rebecca Hall) a dalšího vědce Maxe (Paul Bettany) zde totiž neleží otázka, zda je to možné, ale zda je to správné. A co se vlastně stane? Willovo vědomí připojí k super počítači a obřímu vesmíru umělé mysli, kterou sám vytvořil. Důsledky záhy pocítí celý svět. Willova původní touha obsáhnout vědění celého světa se však rychle mění v jiný cíl: získat nad celým světem kontrolu.

Transcendence přichází do kin již 17. dubna 2014. V hlavních rolích Johnny Depp, Morgan Freeman, Kate Mara, Rebecca Hall, Cillian Murphy, Paul Bettany a další.

httpv://youtu.be/Ge2cdMFJIkg

httpv://youtu.be/oN6OJllfukk

httpv://youtu.be/NCggUYi59Ug

httpv://youtu.be/4m8IL0x4KiQ

httpv://youtu.be/dGdJh2ofFlc

httpv://youtu.be/SoyiLmM06ss

httpv://youtu.be/wt0y-LMMfHQ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také