Sony Pictures: Které komiksové adaptace nás čekají v nejbližší budoucnosti?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Vohnický
Tomáš Vohnický
Jsem tak trochu fanoušek Marvelu. Fakt jen trochu.... Tak dobře no. Trochu víc. Proto ode mě uvidíte jen články na tohle téma.

Do třetice se podíváme na budoucnost komiksových adaptací v dalším velkém studiu, tentokrát v Sony Pictures. Pod to vlastně spadá i studio Columbia Pictures, které hodně filmů produkuje. V Sony sice nemají k dispozici takovou škálu hrdinů jako třeba u Marvel Studios nebo u Foxu, ale zas mohou pracovat s jedním z nejoblíbenějších komiksových hrdinů, se Spider-Manem. Jaké filmy nám tedy chystají?

Marvel Studios má letos Captain America: Návrat prvního Avengera, 20th Century Fox má X-Men: Budoucí minulost. S čím přijde Sony Pictures? Přece s pokračováním Amazing Spider-Mana. Pracovat s celým universem, který zahrnuje právě pavoučího muže a všechny jeho protivníky, to je vlastně jediná možnost, jak se rovnat Marvelu a Foxu. Jiné komiksové postavy nemají bohužel v Sony pod smlouvou.

Spider-Man je pro Sony Pictures málo
Spider-Man je pro Sony Pictures málo

The Amazing Spider-Man 2
Režie: Marc Webb
Hrají: Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx, Paul Giamatti, Dane DeHaan
Premiéra: 24. duben 2014

Na našem webu jste se o tomto filmu dočetli mnohé. Marc Webb oživil Spideyho v roce 2012 a ohlasy byly hodně rozporuplné. To nevadí. Sony totiž Webbovi a Spider-manovi věří dál. Celý film se bude pořád točit kolem Petera Parkera a jeho alterega Spider-mana. V tomto pokračování bude muset znovu chránit obyvatele New Yorku před padouchy, kterých bude tentokrát o mnoho víc. Na scéně se objeví třeba Electro, Green Goblin a Rhino. Jak se s tím pavoučí muž popere, to uvidíte už za 8 dní.

httpv://www.youtube.com/watch?v=nbp3Ra3Yp74

Ještě ani nebyla odvysílána dvojka, studio už naplánovalo jak třetí, tak i čtvrtý díl. V Sony Spidermanovi prostě věří a vkládají do něho všechny své naděje. The Amazing Spider-Man 3 má premiéru stanovenou na 10. června 2016 a The Amazing Spider-Man 4 na 4. května 2018.

Dlouho očekávaný Venom by se již měl dočkat filmového zpracování.
Dlouho očekávaný Venom by se již měl dočkat filmového zpracování.

Co dalšího si pro nás v Sony připravili? Jelikož Sony by rádo vydávalo filmy s komiksovou tématikou každý rok, jsou volné roky 2015 a 2017. Co by to tedy mohlo být? Mluví se o spin-offech ze Spider-manovského univerza, jedná se o týmovku The Sinister Six a o Venomovi.

Sinister Six bude režírovat Drew Goddard. V tomto filmu se potká šestice největších Spideyho protivníků. Filmové zpracování Venoma si vezme na starost Alex Kurtzman, který napíše i scénář. O snímku se mluví dlouhou dobu a můžeme jedině doufat, že již brzy ho budeme moci vidět.

Více Vám o budoucnosti Sony Pictures nemůžeme napsat. Určitě ale budeme dění v jednotlivých studiích a v jednotlivých komiksových universech sledovat a postupně Vás informovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také