Přečtěte si, o čem byly dosavadní díly Agents of S.H.I.E.L.D.

Přečtěte si

Autor

Tomáš Vohnický
Tomáš Vohnický
Jsem tak trochu fanoušek Marvelu. Fakt jen trochu.... Tak dobře no. Trochu víc. Proto ode mě uvidíte jen články na tohle téma.

Marvelovský seriál Agents of S.H.I.E.L.D. se blíží do finále a my se pokusíme shrnout vše, co se odehrálo v zatím vysílaných 18-ti epizodách. Tento článek je plný spoilerů a pokud nechcete přijít o překvapení, zavřete okno prohlížeče. Komu je tedy určen? Někomu, kdo nechce seriál vidět, ale chce aspoň tušit, o co jde. Někomu, kdo si chce všechny díly připomenout a nechce pročítat sáhodlouhá shrnutí z jednotlivých epizod.

Logo organizace S.H.I.E.L.D.
Logo organizace S.H.I.E.L.D.

Každý ví, že celé Marvelovské univerzum se vzájemně propojuje, každý film navazuje na další a potitulkové ukázky nás lákají na budoucí projekty. Agents of S.H.I.E.L.D. nejsou výjímkou. Během vysílání jsme viděli upoutávky na Guardians of the Galaxy nebo třeba crossover s Captain America: Návrat prvního Avengera. Ale to přeskakuji. Pojďte se vrátit úplně na začátek, na den, kdy tento vůbec první seriál z námi velmi oblíbeného komiksového prostředí začal.

Organizaci S.H.I.E.L.D., chcete-li Supreme Headquarters, International Espionage, Law-Enforcement Division, známe už od prvního filmu s Iron Manem. Postupem času jsme věděli víc a víc, ale pořád to nebylo dost, abychom nahlédli dovnitř organizace. Seznámili jsme se s několika lidmi, jako třeba s ředitelem Nickem Furym, agentkou Marií Hillovou, agentem Sitwellem a s agentem Philem Coulsonem. Právě on je hlavní postavou tohoto seriálu. Ptáte se, jak je to možné, když Coulson zemřel během událostí v New Yorku ve filmu Avengers? V tomto světě je možné skoro vše.

Phil Coulson, ústřední postava tohoto seriálu z Marvelovského univerza.
Phil Coulson, ústřední postava tohoto seriálu z marvelovského univerza.

Agent Coulson má za úkol dát dohromady tým specialistů, který se bude potýkat s nadpřirozenem a s hrozbami. Proto si vybere Granta Warda, vysoce trénovaného špiona a bojovníka, Jemmu Simmons, vynikající biochemičku, Leo Fitze, inženýra a technika, a Melindu May, která vlastně umí skoro vše. Jako jeden z prvních úkolů musí Coulson a jeho tým prošetřovat záhadnou skupinu Příliv, která dělá celému S.H.I.E.L.D.u veliké problémy. Kromě této hackerské organizace musí tento specializovaný tým prošetřit Mikea Petersena, obyčejného člověka, který dostal mimořádné schopnosti. Dostávají se pomalu ale jistě všemu na kloub a během vyšetřování se seznámí se Skye, která je jedna z nejschopnějších hackerek v Přílivu. Coulson jí zláká k sobě do týmu, protože člověk jejich kvalit se vždy hodí.

Během celé sezony tedy řeší tento tým několik případů, jako třeba ten, kdy musí dostat zpět z rukou útočníků asgardskou zbraň, nebo když musí zastavit zlodějku, která provádí takřka nemožné loupeže. Jedno vyšetřování ale půjde napříč celým seriálem. Vyšetřování projektu Stonožka. Tato Stonožka je zařízení, které dělá jeho nositele nepřemožitelným. Organizace, která toto celé provádí, zlanařila právě Mikea Petersena, člověka z pilotního dílu. Celou ji vede takzvaný Jasnovidec, kterého musí S.H.I.E.L.D. odhalit a zamezit mu v jakémkoli postupu v jeho ne úplně povedeném výzkumu, který má své chyby. Čím více se agenti celému projektu Stonožka dostávají na kloub, tím více jim to škodí.

Skye je zraněna a je nemožné, aby se z toho dostala. V tom přichází na řadu Coulsonův „návrat ze světa mrtvých“. Jelikož chce tým pomoct Skye, vydává se po stopách všemu, co se s Coulsonem dělo a jak se z toho dostal. Všemu přijdou na kloub a Skye zachrání. Coulson je ze zjištění, co se mu vlastně stalo, velice zaskočený. Inu, není se mu co divit. Po záchraně tedy mohou zase pokračovat po stopách Jasnovidce. Pomáhá mu s tím i John Garrett, který je jeden z nejvýše postavených agentů v celé organizaci.

Zjistí, že Jasnovidec je člen S.H.I.E.L.D.u. Proto neví, komu mohou věřit a komu ne. No a kdo viděl Captain America: Návrat prvního Avengera, ví, že celý S.H.I.E.L.D. byl infiltrován Hydrou, organizací, která hrála zásadní roli v prvním díle Kapitána Ameriky. Hydra chce celý tým zlikvidovat a ti se musí bránit. Během sledu důležitých událostí a několika indícií, Coulson přijde na to, že agent John Garrett, ten kterému věřil a znal ho po dlouhou dobu, je Jasnovidec a člen Hydry. Proto ho zadrží a pošlou ho do Mrazáku, což je něco jako vězení. Doprovod tomuto padouchovi bude dělat agent Grant Ward, kterého právě Garrett zaučoval a byl pro něj jako druhý otec. Jak jistě můžete tušit, Garrett zlanařil Warda na svou stranu a i ten je členem Hydry. Proto nikdo není za mřížemi a jak Jasnovidec, tak celá Hydra je pořád venku. Coulson a jeho tým neví o tom, že Ward je přeběhlík, protože to stále hraje na obě strany. Možná je to i tím, že si všichni v týmu věří a ani v těch nejhorších snech by si nemysleli, že někdo od nich je z Hydry. Bohužel, opak je pravdou.

Agents Of S.H.I.E.L.D (zleva: Skye, Jemma Simons, Leo Fitz, Phil Coulson, Melinda May, Grant Ward)
Agents Of S.H.I.E.L.D (zleva: Skye, Jemma Simons, Leo Fitz, Phil Coulson, Melinda May, Grant Ward)

V těchto několika větách jsem se pokusil dát dohromady všech 18 dílů. Pokud je v tom něco nesrozumitelného (což doufám ne), můžete mi napsat, nebo se na celý seriál podívat. Určitě Vám ho doporučuji. I když po přečtení tohoto článku by to nedávalo moc smysl.

Máme před sebou ještě 4 díly, které budou určitě kvalitní, jako vlastně všechny doteď. Season finale je v plánu 13. května. My (teda spíš asi já) Vás budeme před odvysíláním nového dílu informovat, o tom co se stalo v předchozím a o tom, co bude následovat. Takže buďte stále s námi a čtěte o Agents Of S.H.I.E.L.D.!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také