Nové Hvězdné války se už natáčejí. I se Žvejkalem!

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Jaká je prozatím jediná potvrzená postava nových Hvězdných válek? No přece R2-D2. Ten se rovněž ukázal na úplně první fotce z natáčení a fanoušky to jistě povzbudilo při jejich vyhlížení starých známých „tváří“ původní vesmírné ságy. Dnes vám můžeme s radostí oznámit, že dalším navrátilcem bude i proslulý Chewbacca, neboli Žvejkal. Jeho kostým si na sebe opět nasadí Peter Mayhew, který hrál mocného chlupáče v epizodách IV., V. a VI. a mihl se i v Pomstě Sithů. Doufejme, že budou tvůrci v tomto trendu pokračovat a v nejbližší době se dočkáme potvrzení i Marka Hamilla, Carrie Fisher a Harrisona Forda, jejichž účast stále visí ve vzduchu.

Herec Peter Mayhew ztvární Žvejkala i v Epizodě VII.
Herec Peter Mayhew ztvární Žvejkala i v Epizodě VII

A jak to v současné době vypadá s příběhem? Scénář režiséra J.J. Abramse a Lawrence Kasdana nás prý zavede 30 let po událostech Návratu Jediho. Děj se bude točit kolem tří mladíků, zřejmě potomků hlavních postav původní trilogie, kteří se budou vzájemně doplňovat. Nejčastěji skloňovaná jména v souvislosti s obsazením nových tváří jsou – Adam Driver, Lupita Nyong’o, John Boyega a Matthew James Thomas. To jsou asi tak všechny „zaručené“ informace, které ohledně sedmé epizody máme. Jo a taky ještě to, že se na plátně opět objeví „nejrychlejší loď v galaxii“ – Malý Sokol.

Talentovaná herečka Lupita Nyong'o by se mohla objevit v nové trilogii Hvězdných válek
Talentovaná herečka Lupita Nyong’o by se mohla objevit v nové trilogii Hvězdných válek

Pozitivní zprávou budiž fakt, že nový díl nejslavnější filmové ságy všech dob se už natáčí. Ano, tuto informaci potvrdil sám předseda Disney Alan Horn v rozhovoru pro jednu filmovou a televizní školu v Los Angeles. Podle jeho vyjádření sice samotné oficiální natáčení začne 14. května letošního roku, ale už nyní vznikají některé záběry, které v konečné verzi filmu uvidíme. Scénář je prý už ve finální fázi a vychází z původní práce Michaela Arndta, který byl náhle a poměrně nečekaně vystřídám Lawrencem Kasdanem (napsal Impérium vrací úder). Horn zároveň přiznal, že nejtěžší věcí na přípravách je obsazení hlavních postav. Proto berte výše zmíněná jména s malou rezervou.

Zatím to vypadá, že se všechno organizuje doslova na poslední chvíli. Snad se tyto zmatky ohledně scénáře, obsazení a produkce nepromítnou do výsledné kvality sedmé epizody Hvězdných válek, která vstoupí do kin 18. prosince 2015.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také