Naše první dojmy: Amazing Spider-Man 2 (2014)

Přečtěte si

Autor

Spider-Man se vrací na plátna kin po dvou letech, opět v režii Marca Webba. Na plnohodnotnou recenzi si budete muset počkat do čtvrtka, bezprostřední dojmy od Jany a Romana vám už ale ledacos napoví.

httpv://youtu.be/49o8aik0hqE

Jana Trnková (Ernia)

Dvojka Spideyho je ve stejném stylu jako jednička, takže komu se první díl líbil, bude spokojený i teď. Já byla z prvního dílu nadšená a dvojka mě vůbec nezklamala. Hlavním plusem pro mě je Andrew Garfield. To je totiž strašný sympaťák a přiznám se, že jeho jako Spider-mana jsem si oblíbila víc než Tobeyho Maguira. Emma Stone je taky výborná. Celkově obsazení je dobrá parta, i když je pravda, že srovnáním s původními herci se člověk neubrání. Z vedlejších postav je nejvýraznější rozdíl asi u postavy Harryho, který je tady výrazně ochuzen o čas na plátně, což vede téměř až ke karikaturizaci postavy na emo šílence. Ale co si stoprocentně každý užije, jsou akční scény, které jsou opravdu povedené, docela dlouhé a je jich dost. Zpomalené záběry, všelijaké vychytávky, akrobatické kousky, vydařené 3D – to všechno je opravdu paráda. Takhle nějak si já představuju slušnou kino zábavu – nechybí zde akce, napětí, romantika, skvělé hlášky a i ta slza ukápla. Už teď se pomalu těším na trojku.

Roman Toupal (Toupi)

Marc Webb se vrací s pokračováním Spider-Mana, který byl pod jeho taktovkou restartován před dvěma roky a zaznamenal tehdy slušný úspěch. Po rozporuplných pocitech z trailerů se mi ulevilo, že ve skutečnosti je druhý film lepší než předchůdce, což není moc zvykem. Stále je to zábava, akce přibylo a celé dění je zajímavě propojené s prvním snímkem, kde se nedořešilo pár věcí. Ty se zde opět derou na povrch. Navíc je znát, že režisér už si je jistější v tom, co dělá. Stan Lee ve své malé roli opět skvělý a navíc se zde najde místo na odkaz k minulým filmům od Sama Raimiho. Samozřejmě to není dokonalý film. Pár much se najde a občas se až moc sklouzává k laciné romantice a depkaření teenagerů. Pokud se vám ale líbil první díl, rozhodně nebudete mít problém ani s tím druhým.

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také