Matthew McConaughey se vrátí i pro druhou sérii Temného případu – APRÍL

Přečtěte si

Autor

Jaroslav Thraumb
ČSFD: jerry12

Dnes odpoledne jsme vám přinesli následující článek. V jeho úvodu jsme vás nalákali na to, že se nejedná o apríl, abyste lépe uvěřili jeho obsahu. Apríl to ale byl – bohužel, nebo bohudík, posuďte sami. Návrat Matthewa McConaugheyho by byl pro všechny fanoušky jistým zadostiučiněním, na druhou stranu můžeme být rádi, že je seriál dosud téměř dokonalý a další vývoj postav už by nemusel být stoprocentní, čili je nakonec možná dobře, že se herec skutečně k roli Rusta Cohlea nevrátí, ač šlo o roli, kterou já osobně považuji za jednu z nejlépe zahraných rolí, které jsem měl možnost ve svém diváckém životě vidět. Zde přinášíme původní článek v celém znění:

Matthew McConaughey (Rust Cohle)
Matthew McConaughey (Rust Cohle)

Možná vás při čtení titulku napadlo, že na vás zkoušíme aprílový žertík. Věřte nebo ne, zde se o Apríl nejedná. Ještě to sice není oficiální, ale na pondělní konferenci věnované filmu Interstellar, kde Matthew McConaughey hraje jednu z hlavních rolí a který bude mít premiéru v listopadu letošního roku, byla řečena slova, z kterých lze leccos usuzovat.

Po úspěchu seriálu Temný případ řada dotazů od novinářů zcela logicky směřovala na budoucnost herce v televizních projektech. Pravdou je, že se Matthew McConaughey nechtěl příliš vyjadřovat o své budoucí kariéře a ani organizátorům konference se nelíbilo, že se novináři soustředí na otázky netýkající se předmětu setkání. Nicméně i tak jsme měli možnost vyslechnout slova, která nás nutí domnívat se, že návrat jedné z nejbizarnějších a nejúžasnějších seriálových postav posledních let je na spadnutí.

Navzdory tomu, že Matthew McConaughey už několikrát odmítl spekulace o jeho návratu do plánované druhé řady seriálu, z posledního vyjádření vyplývá pravý opak. „Co můžu říct je, že jste Rusta neviděli naposledy. Jsem šťastný, že jsme se s HBO a s Nicem (Pizzolattem, scenáristou seriálu; pozn. red.) dohodli na další spolupráci. Můžete se těšit sice na méně prostoru pro tuto skvělou postavu, zato ale opravdu ve velkém. Více momentálně sdělit bohužel nemůžu, počkejte si na premiéru druhé řady.“ Takovými slovy oblíbená hollywoodská hvězda zakončila debatu o seriálu a pokračovalo se v diskuzi o filmu Interstellar Christophera Nolana.

Matthew McConaughey býval po dlouhá léta spíše hercem komediálním a byl známý jako „lamač dívčích srdcí“ z romantických filmů. V posledních letech však jakoby dospěl a začal brát role, které jeho charakteru i charismatu sedí lépe a má tak díky nim větší možnost prokázat své herecké umění. Zvlášť rok 2013 byl pro něj zlomový. V něm si totiž zahrál roli Texasana nakaženého AIDS Rona Woodroofa, za kterou získal svého prvního Oscara, šíleného makléře Marka Hannu ve filmu Vlk z Wall Street nebo právě Rusta Cohlea v seriálu Temný případ, za něhož sklízí jen samou chválu.

Určitě budeme klidnější, až tyto zprávy budou oficiální, nejlépe přímo ze strany HBO. Nicméně už teď jsme nažhaveni na další informace a o všem vás budeme informovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také