Joss Whedon a Kevin Feige se rozhovořili o několika marvelovských projektech

Přečtěte si

Autor

Tomáš Vohnický
Tomáš Vohnický
Jsem tak trochu fanoušek Marvelu. Fakt jen trochu.... Tak dobře no. Trochu víc. Proto ode mě uvidíte jen články na tohle téma.

Marvel Studios si nedá oddych. Vlastně ani nemůže. Projekty jsou naplánované na několik let dopředu a ředitel společnosti Kevin Feige je v zápřahu. Spolu s režisérem Jossem Whedonem se rozpovídali pro magazín Empire o několika filmech, které nás čekají v nejbližších letech.

Joss Whedon a Kevin Feige.
Joss Whedon a Kevin Feige.

Otázky samozřejmě padaly na Avengers: Age Of Ultron. O samotném Ultronovi řekl několik slov sám režisér snímku, Joss Whedon.

„S Ultronem je to něco jiného. Není to logická postava – je to robot, který je skutečně narušen. Zjišťujeme, co ho dělá hrozivého a co ho na druhou stranu dělá zábavným, zvláštním a nečekaným. Vlastně vším, co robot prostě není.

Ti, kteří viděli Captain America: Návrat prvního Avengera mohli na chvíli vidět Quicksilvera, Scarlet Witch a Barona Von Struckera, jež se mihli na konci během titulků. Joss Whedon tyto postavy do Age Of Ultron přidal z jednoho prostého důvodu.

„Opravdu nemám rád myšlenku toho, že do filmu prostě bezdůvodně přidám další postavy. Naposled jsem měl všechny nejmocnější hrdiny světa (Avengers) proti jednomu britskému herci (Tom Hiddleston – Loki). Prostě jsem potřeboval více konfliktů.“

Kevin Feige dodal, že Quicksilver a Scarlet Witch jsou na začátku filmu v rozporu s Avengers.

„Ze začátku nejsou s Avengers moc šťastní. Jejich síly nejsou zanedbatelné. Jsou zcela odlišní tomu, čemu Avengers čelili předtím.“

Scarlet Witch a Quicksilver.
Scarlet Witch a Quicksilver.

V potitulkové scéně pokračování Captaina America můžeme tedy vidět kromě dvojčat i Barona Von Struckera. Odkázal na to, že tito sourozenci jsou začátek „Věku zázraků“ („Age Of Miracles“). Feige dodal, že původ sourozenců je taktéž odhalen v této scéně, čímž mohl mít na mysli Lokiho hůl.

Producent a ředitel v jednom byl také dotázán na concept art „Hulkbuster“, který byl odhalen v dokumentu Marvel Studios: Assembling A Universe od ABC. Zatím tedy Feige neprozradil, ve kterém filmu bychom se obleku mohli dočkat. Potvrdil ale, že chtěl, aby mezi fanoušky vznikaly otázky, k čemu tento oblek vlastně je.

„Tento vtípek byl z naší strany úmysl. Mysleli jsme si, že je to velice přesvědčivý obrázek a že ho do dokumentu prostě musíme dát. Pro nějakou chvíli se tímto oblekem ale nemusíme zabývat. Je to kus brnění, který jsme chtěli vidět ve filmu už hodně dlouhou dobu. Pojďme na to ale takhle. Pro co je oblek Hulkbuster vyroben?“

Hulkbuster - Concept Art
Hulkbuster – Concept Art

Předtím, než do kin přijde Avengers: Age Of Ultron, budeme se moci dočkat Strážců Galaxie, kteří dorazí letos v srpnu. Už je potvrzené, že v tomto filmu uvidíme postavu záporáka Thanose. Kdo ho ale bude hrát?

„Je tu herec. Nejsem si ale jistý, že už to chceme oznámit.“ dodal Feige.

Je možné, že si toto velké odhalení nechávají v Marvelu pro červencový Comic-Con. Marvelovská fáze 2 je plná sequelů, ale sám ředitel je natěšený na debut Strážců Galaxie.

„Strážci se cítí a zdají se nejvíce samostatní. V létě přijde do kin mnoho sequelů a rebootů. Doufám, že to nejsme jenom my, kdo se těší na něco nového, na něco nečekaného.“

Kdo si ve Strážcích Galaxie Thanose zahraje?
Kdo si ve Strážcích Galaxie Thanose zahraje?

Druhá fáze bude končit filmem Avengers: Age Of Ultron a třetí započne s Ant-Manem. Ant-Man byl v hlavách lidí od Marvelu už dlouhou dobu. Pracovalo se na něm ještě předtím, než Iron Man v roce 2008 odstartoval Fázi jedna. Jak moc se za těch pár let změnil?

„Trošku. Ani ne moc. Teď je tam více takového toho „pojiva“, které film dělá lepší. To jsme tam před deseti lety neměli. Postupem času jsme ale věděli, co chceme udělat s Edgarem (Edgar Wright – režisér) a s Ant-Manem.“

Ant - Man
Ant-Man

Nakonec se prezident Marvel Studios rozhovořil o souboji mezi Captain America 3 a filmem Batman vs. Superman od Warner Bros. Oba filmy mají totiž naplánovanou premiéru na stejný den, což se několika fanouškům komiksových adaptací znelíbilo.

 „Datum premiéry jsme oznámili jako první. Co dělají ostatní, to nás nikdy moc nezajímalo. Jde nám o to pořád držet hlavu dole a dělat to, v co věříme a co chtějí vidět naši fanoušci.“

Můžeme se jen těšit!
Můžeme se jen těšit! Steve Rogers vs. Clark Kent vs. Bruce Wayne

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také