Je Iron Man 4 součástí marvelovské čtvrté fáze?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Vohnický
Jsem tak trochu fanoušek Marvelu. Fakt jen trochu.... Tak dobře no. Trochu víc. Proto ode mě uvidíte jen články na tohle téma.

O tom, že má Marvel plán až do roku 2028, jsme Vás nedávno na našem webu informovali. Proto už po internetu kolují domněnky o tom, co Marvel natočí příště, kolik dílů budou mít jednotlivé singlovky a kolika se dočkáme Avengers filmů. Jak to třeba vypadá s pokračováním jednoho z nejslavnějších komiksových hrdinů, Iron Manem? Přečtěte si následující článek!

Dočká se Iron Man čtvrtého dílu?
Dočká se Iron Man čtvrtého dílu?

Filmy s Iron Manem patří dozajista k nejpopulárnějším v celém Marvel universu. Zatím jsme měli možnost vidět tři díly, které dohromady vydělaly na vstupenkách přes miliardu dolarů. I přes to, že budoucnost Tonyho Starka je nejistá, tak aspoň jednu jistotu máme. Roberta Downeyho Jr. uvidíme ještě v Avengers: Age Of Ultron a Avengers 3.

Dočkáme se ho ale i poté? Vypadá to docela slibně! Během minulého víkendu, kdy se v New Yorku promítal Captain America: Návrat prvního Avengera, lidé od Marvel studios rozdávali dotazníky, které naznačují, že bychom se Iron Mana mohli v budoucnu dočkat. Dotazník se mimo jiné ptal fanoušků, který z nabízených filmů by chtěli vidět. Na výběr měli z tohoto: Avengers: Age Of Ultron, Ant-Man, Thor 3, Captain America 3 a Iron Man 4.

O tomto dotazníku se dá vést mnoho spekulací. Zaprvé: „Je vůbec pravdivý?“ Zadruhé: „Proč jsou všechny ostatní položky na papíru filmy, které jsou Marvelem potvrzené, jen Iron Man 4 ne?“ Zatřetí: „Proč se fanoušků nedotazovalo studio na filmy, které mají menší šanci na realizaci, jako je třeba Black Widow, Planet Hulk aj.?“ Bohužel nelze doložit pravost dotazníku, a tak můžeme pouze vést dohady.

Dotazník, který byl rozdáván fanouškům.
Dotazník, který byl rozdáván fanouškům.

Pokud je tedy dotazník opravdu pravdivý, dá se z toho poměrně dobře usuzovat, že Marvel plány na pokračování tohoto filmu má. Vyvstala ale i zajímavá, avšak velmi důležitá otázka. Vrátil by se Robert Downey Jr.? Sám herec řekl, že třetí díl Avengerů bude jeho poslední, protože se této roli nechce věnovat navěky. Ještě k tomu má smlouvu pouze na dva filmy.

Podle odhadů to vypadá, že Avengers 3 budou součástí Marvelovské třetí fáze, do které patří ještě Ant-Man a Captain America 3. Předpokládá se, že by měla obsahovat 5 filmů. Třetí díl Thora zatím od studia nedostal zelenou pro fázi s pořadovým číslem tři, ale jak se zdá, vše nasvědčuje tomu, že se Thor vrátí na filmové plátno během tohoto období. V tom případě by to znamenalo, že zůstane jen jedno volné místo. Největší šanci se připojit po bok Avengers 3, Ant-Mana, Captaina America 3 a Thora 3 má Doctor Strange, o kterém se mluví dlouhou dobu. Na Iron Mana 4 by se tedy nedostalo. Pokud se ale v Marvelu rozhodnou o tom, že film dostane další pokračování, mělo by být součástí čtvrté fáze.

Co si myslíte Vy? Dočkáme se čtvrtého Iron Mana? Pokud ano, zahraje si ho Robert Downey Jr.? Doufejme, že se brzo dozvíme něco víc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také