Dan Brown, Christopher Lambert a Tim Burton se objeví Na plovárně

Přečtěte si

Autor

Adam Škaloud
Adam Škaloud
MMMMMM....Filmy

Marek Eben bude mít Na plovárně pěkně napilno. V průběhu měsíce se tam vystřídá hned několik zahraničních ikon svých oborů. Jako první do talk show zavítá spisovatel Dan Brown, o dva týdny později herec Christopher Lambert a poté za stejné časové rozmezí režisér Tim Burton.

Dan Brown
Dan Brown

Dan Brown je známý především díky svým mysteriózním románům Šifra Mistra Leonarda a Andělé a démoni. Tato dvě díla byla zfilmována, v obou dvou případech se režie ujal Ron Howard a hlavní roli ztvárnil Tom Hanks. Ani u jednoho projektu se však nedostavil nijak oslnivý úspěch. „Dan Brown je nejen výtečný spisovatel, ale taky báječný partner pro rozhovor“, popisuje setkání Marek Eben a pokračuje: „Oni jsou ti spisovatelé vždycky výborní, protože mají nejen dar slova, ale taky velmi přesně a úsporně formulují své odpovědi, málokdy odskakují od tématu a to, co řeknou má vždycky hlavu a patu.“

Christopher Lambert
Christopher Lambert

V dalším dílu si moderátor popovídá s Christopherem Lambertem. Ten má na kontě dvě zásadní role – Tarzana ve stejnojmenném snímku, a Connora MacLeoda ve filmu Highlander. Rozhovor s ním vznikal před jeho návštěvou plesu v brněnské opeře, kterého se zúčastnil jako hlavní hvězda večera. Marek Eben o tomto francouzském herci prohlásil: „Vůbec jsem měl pocit, že má takový příjemný nadhled nad svou kariérou, to třeba američtí herci často nemívají, ale on je skoro víc Evropan, než Američan, mluví plynně francouzsky a i jeho kariéra se po úspěchu Tarzana a Highlandera později rozvíjela spíš v Evropě, než v Americe.“

Tim Burton
Tim Burton

Posledním a pro většinou fanoušků asi nejzajímavějším hostem bude Tim Burton. Toho není třeba déle představovat, stačí výpis tří z jeho klasických snímků: Batman, Střihoruký Edward nebo Ospalá díra. Tento americký režisér se Na plovárně stavil při návštěvě Prahy, kde uváděl svou výstavu. „Tim Burton je typ umělce, který vás nezklame,“ říká Marek Eben. „Pokud se člověk podívá na jeho filmy, udělá si takovou rámcovou představu, jak by asi ten tvůrce mohl vypadat a pak se otevřou dveře a vstoupí Střihoruký Edward. Rozcuchané vlasy, tmavé brýle a tak velká gesta, že se skoro nevejdou do záběru. Ale člověk je to velmi jemný, komunikativní, rád se směje a už od první minuty rozhovoru mi bylo jasné, že ať to dopadne jakkoli, nebude to nuda.

Marek Eben Na plovárně už přivítal spoustu známých osobností, ale tento měsíc jimi bude opravdu nabitý. Nepochybuji o tom, že všechny s důstojností zvládne a český divák se tak na České televizi dozví něco víc o svých oblíbencích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také