Batman slaví 75 let animovaným kraťasem

Přečtěte si

Autor

Adam Škaloud
Adam Škaloud
MMMMMM....Filmy

Jednomu z nejznámějších superhrdinů je již 75 let. A takové jubileum se rozhodně nemůže obejít bez řádné oslavy. Studio Warner Bros. Animation se rozhodlo vzdát hold dvěma krátkými animovanými filmy. Ten první právě zveřejněn.

1712704-batman_
I animovaný Batman vypadá skvěle

Netopýřího muže vytvořilo duo Bob Kane – Bill Finger, poprvé se objevil v roce 1939 v komiksu Detective Comics #27.  Kromě klasického  Batman vystupuje také pod označením „Temný rytíř“, „Maskovaný bojovník“ nebo hodně neskromným „Nejlepší detektiv světa“. Myslím, že není třeba představovat poslední reinkarnaci hrdiny v podobě Christiana Balea, žádné jiné zpracování nezaznamenalo takový úspěch. Batmana si zahráli také Michael Keaton, Val Kilmer nebo George Clooney. Poslední jmenovaný byl součástí jakéhosi atentátu, který na známou postavu spáchal režisér Joel Schumacher svým tragickým pojetím. Ikonická je také postava v podání Adama Westa. Ta má s nynějším Temným rytířem společného hodně málo, ale rozhodně dokáže pobavit.

Nezaměnitelné podání Adama Westa
Nezaměnitelné podání Adama Westa

Krátký film, který vydalo Warner Bros. Animation s podtitulem Strange Days, režíroval Bruce Timm. Ten má na kontě už skvěle hodnocené Batman: The Animated Series. Druhý ze snímků by měl být zveřejněn tento měsíc na WonderConu a bude režírován  Darwynem Cookem.

httpv://youtu.be/IFwOS2R9o_8

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také