10 kinotipů na měsíc duben (2014)

Přečtěte si

12 novinek, které Netflix přidá v týdnu

Čeká nás spíše slabší týden, co se týče novinek na Netflixu, o zajímavé tituly ale nouze nebude. Seriáloví nadšenci...

7 aktualit týdne: Captain America se vrátí a fantasy ve stylu Pottera

S čím se vytasil svět filmu v uplynulém týdnu? Chris Evans se vrátí jako Captain America! Ačkoli ve filmu Avengers: Endgame...

13 nejsledovanějších titulů na Netflixu tohoto týdne

Otravný animák nejsledovanějším filmem týdne na Netflixu. Seriálovou tvorbu ovládl francouzský zloděj gentleman. Tohle jsou nejsledovanější tituly na Netflixu...

Autor

Martin Pevný
šédredaktor

Druhý jarní měsíc nás toho nečeká zrovna málo. Můžeme se těšit, jak na akční, tak na drama snímky. A mezi hvězdnými herci nebude chybět Morgan Freeman, Scarlett Johansson, Emma Stone ani Johny Depp.

Captain America a Black Widow
Captain America a Black Widow

Captain America: Návrat prvního Avengera
(první dojmy(recenze)

Druhé pokračování Captain America (Chris Evans) je tady. Tentokrát se zde poprvé objeví Scarlett Johansson v roli Černé vdovy. A přibude i nový záporák Winter Soldier (Sebastian Stan). Captain America se snaží zapadnout do moderního světa, ale když dojde k atentátu na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D. Tak se zaplete do série intrik a globálního spiknutí. Všemu co věřil, byla lež. Proto se vydává společně s Černou vdovou odhalit pravé pachatele všeho, ale na každém rohu na ně číhají profesionální zabijáci.

httpv://youtu.be/QfLQhYFcFOc

Datum premiéry: 3. dubna (Falcon)

Liv & Ingmar

Jedná se milostný příběh o 42-letém vztahu legendární herečky Liv Ullmann a mistrovského režiséra Ingmara Bergmana, který filmovému světu přinesl 12 výjimečných filmových děl. Tento dokumentární snímek ukazuje pohled do života dvou osobitých umělců světa filmu, ale i dvou přátel a spřízněných duší. Nebudou chybět ani důvěrné rozhovory, zvukové sekvence jejich společných filmů či záběry z natáčení.

httpv://youtu.be/pAuITpAA1u0

Datum premiéry: 3. dubna (Film Europe)

Dlouhá cesta dolů

Hlavní představitel letošních Need for Speed (Aaron Paul) míří do dramatické komedie Dlouhá cesta. A jeho kolegou ve snímku bude Pierce Brosnan. Na Silvestra, na to stejném místě a s tím samým úmyslem, plánují skočit čtyři lidí ze střechy. Místo toho uzavřou dohodu, že spolu zůstanou naživu minimálně do sv. Valentýna. A v den jejich smrti se vše obrátí s nečekanými zvraty.

httpv://youtu.be/F8cep-ECDSs

Datum premiéry: 10. dubna (A-Company)

Rio 2

Animák Rio je zpět. Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejmladší Raubíř je věrný svému jménu a touží po dobrodružství, dalším je Bia, který se tak trochu potatil, díky čemuž všemu rozumí a všechno zná, co nezná, to si rychle nastuduje. Nejstarší z dětí je Karla, která si myslí, že už dospěla. Ale nyní se musí naučit žít jako opravdoví ptáci a je to jejich poslední krok k dospělosti.

httpv://youtu.be/doR_dJMs69I

Datum premiéry: 10. dubna (CinemArt)

3 dny na zabití

Ethan Renner (Kevin Costner) celý život pracoval jako tajný agent. Byl jeden z nejlepších. Nyní se rozhodl s prací skončit a věnovat se své rodině, na kterou neměl celou dobu čas. Jeho manželka Christine odjíždí pracovně do Londýna a Ethan má poprvé sám na starost svou dospívající dceru Zoey. Ale co se nestane, tajná služba se na něj obrací s poslední zakázkou. Ale v sázce je osud světa, ale i Ethanův život, tak Ethan nemůže odmítnout. Má tři dny na to, aby zneškodnil světově nejhledanější teroristickou organizaci a zároveň se osvědčil jako dokonalý a starostlivý otec. Podaří se mu to a uspěje ve všech směrech?

httpv://youtu.be/Tkj22nek4O8

Datum premiéry: 17. dubna (Bioscop)

Detektiv Down

Přichází Kapitán Down, evropská komedie ze zemí Česka, Dánska a Norska. Hlavní hrdina Robert Bogerud (Svein Andre Hofsø) provozuje jednočlennou soukromou detektivní kancelář, ale zatím se nikdy nedostal k žádnému skutečnému případu. Všichni jeho potenciální zákazníci vždy zmizí v okamžiku, kdy Robert sundá svůj detektivní klobouk. Nikdo nevěří, že tento mladík, postižený Downovým syndromem, může vůbec něčeho v detektivní branži dosáhnout. Ale dosáhne?

httpv://youtu.be/AwkzpmdEcF4

Datum premiéry: 17. dubna (CinemArt)

Dvojník

Thriller Dvojník nám nabídne plachého samotáře Simona (Jesse Eisenberg), který se protlouká životem v lhostejném světě. V práci ho přehlížejí, jeho matka jím pohrdá, žena jeho snů Hannah (Mia Wasikowska) ho ignoruje. Nic z toho se mu nedaří změnit. Jeho život se převrátí naruby až ve chvíli, kdy mu přibude nový kolega v práci. James je fyzicky Simonovým dvojníkem, po psychické stránce však jeho protikladem. Je sebevědomý, charismatický a umí to se ženami. K Simonově hrůze začíná James pomalu přebírat kontrolu nad jeho životem.

httpv://youtu.be/SXojTBEnMGU

Datum premiéry: 17. dubna (Aerofilms)

Transcendence

Jeden z očekávaných sci-fi snímků roku míří na plátna kin. Děj se bude točit kolem umírajícího vědce (Johny Depp), na kterého byl spáchán atentát v době kdy měl být . Jeho mozek bude nahrán do počítače a tím nastává jeden z nejrevolučnějších objevů v lidské historii. Pro jeho ženu Evelyn (Rebecca Hall) a dalšího vědce Maxe (Paul Bettany) zde totiž neleží otázka, zda je to možné, ale zda je to správné. A co se vlastně stane. Willovo vědomí připojí k super počítači a obřímu vesmíru umělé mysli, kterou sám vytvořil. Důsledky záhy pocítí celý svět.

httpv://youtu.be/xF71sum2uTo

Datum premiéry: 17. dubna (Bontonfilm)

Cesta do školy

Dokument natočený ve čtyřech kontinentech. Čtyři děti, čtyři osudy, jediný cíl – budoucnost. Dětské protagonisty snímku, žijící ve čtyřech různých koutech světa, spojuje společná touha po poznání. Uvědomují si, že jedině studium jim může otevřít bránu k lepší budoucnosti a proto se každý den vydávají na dlouhou a strastiplnou cestu za vzděláním.

httpv://youtu.be/iGdCpMslkp0

Datum premiéry: 17. dubna (AČFK)

Amazing Spider-Man 2

Druhé pokračování Amazing Spider-Man nám představí nejsilnějšího záporáka Electro (Jamie Foxx) a ani samotný Spider-Man neboli Peter Parker (Andrew Garfield) na něj stačit nebude. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Ale nyní musí čelit nové hrozbě.  A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje, společnost OsCorp.

httpv://youtu.be/49o8aik0hqE

Datum premiéry: 24. dubna (Falcon)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také