Výsledky: Independent Spirit Awards 2014 kraloval film 12 let v řetězech

Přečtěte si

Autor

Tomáš Vohnický
Jsem tak trochu fanoušek Marvelu. Fakt jen trochu.... Tak dobře no. Trochu víc. Proto ode mě uvidíte jen články na tohle téma.

Independent Spirit Awards jsou ceny určené nezávislým filmařům. Výherci byli zveřejněni v sobotu, 1. března. Celkem pět cen si odnesl film 12 let v řetězech, včetně nejlepšího filmu, a ovládl tak celý večer.

A jak vypadal zbytek?

Matthew McConaughey vyhrál cenu pro Nejlepšího herce v hlavní roli za film Klub poslední naděje

Nejlepší film
12 let v řetězech
Vše je ztraceno
Frances Ha
V nitru Llewyna Davise
Nebraska

Nejlepší režisér
Steve McQueen – 12 let v řetězech
Shane Carruth – Upstream color
J. C. Chandor – Vše je ztraceno
Jeff Nichols – Mud
Alexander Payne – Nebraska

Nejlepší první celovečerní film
Fruitvale – Ryan Coogler
Blue Caprice – Alexandre Moors, Kim Jackson, Brian O’Carroll, Isen Robbins, Will Rowbotham, Ron Simons, Stephen Tedeschi, Aimee Schoof
Otřes mozku – Stacie Passon, Rose Troche
Jedna noc – Lucy Mulloy, Sandy Pérez Águila, Yunior Santiago, Daniel Mulloy
Wadjda – Haifaa Al-Mansour, Gerhard Meixner, Roman Paul

Nejlepší herečka v hlavní roli
Cate Blanchett – Jasmíniny slzy
Julie Delpy – Před půlnocí
Gaby Hoffmann – Crystal Fairy
Brie Larson – Short Term 12
Shailene Woodley – The Spectacular Now

Nejlepší herec v hlavní roli
Matthew McConaughey – Klub poslední naděje
Chiwetel Ejiofor – 12 let v řetězech
Bruce Dern – Nebraska
Oscar Isaac – V nitru Llewyna Davise
Michael B. Jordan – Fruitvale
Robert Redford – Vše je ztraceno

Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Lupita Nyong’o – 12 let v řetězech
Melonie Diaz – Fruitvale
Sally Hawkins – Jasmíniny slzy
Yolonda Ross – Go for Sisters
June Squibb – Nebraska

Nejlepší herec ve vedlejší roli
Jared Leto – Klub poslední naděje
Michael Fassbender – 12 let v řetězech
Will Forte – Nebraska
James Gandolfini – A dost!
Lakeith Lee Stanfield – Short Term 12

Nejlepší scénář
12 let v řetězech – John Ridley
Jasmíniny slzy – Woody Allen
Před půlnocí – Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke
A dost! – Nicole Holofcener
The Spectacular Now – Scott Neustadter, Michael H. Weber

Nejlepší původní scénář
Nebraska – Bob Nelson
Hlas – Lake Bell
Don Jon – Joseph Gordon-Levitt
Afternoon Delight – Jill Soloway
The Inevitable Defeat of Mister & Pete – Michael Starrbury

Nejlepší kamera
12 let v řetězech – Sean Bobbitt
Spring Breakers – Benoît Debie
V nitru Llewyna Davise – Bruno Delbonnel
Vše je ztraceno – Frank G. DeMarco
Computer Chess – Matthias Grunsky

Nejlepší cizojazyčný film
Život Adéle – Abdellatif Kechiche
Tian zhu ding – Zhangke Jia
Gloria – Sebastián Lelio
Velká nádhera – Paolo Sorrentino
Hon – Thomas Vinterberg

Nejlepší dokumentární film
Twenty Feet from Stardom – Morgan Neville, Gil Friesen, Caitrin Rogers
After Tiller – Martha Shane, Lana Wilson
Gideon’s Army – Dawn Porter
Způsob zabíjení – Joshua Oppenheimer, Joram ten Brink, Christine Cynn, Anne Köhncke, Signe Byrg Sørensen, Michael Uwemedimo
Náměstí Tahrír – Jehane Noujaim, Karim Amer 

John Cassavetes Award  – cena pro filmy s rozpočtem menším jak 500,000 $
To je Martin Bonner – Chad Hartigan, Cherie Saulter
Computer Chess – Andrew Bujalski, Houston King, Alex Lipschultz
Crystal Fairy – Sebastián Silva, Juan de Dios Larraín, Pablo Larraín
Museum Hours – Jem Cohen, Paolo Calamita, Gabriele Kranzelbinder
Pit Stop – Yen Tan, David Lowery, Jonathan Duffy, James M. Johnston, Eric Steele,Kelly Williams

Truer Than Fiction Award – cena pro režiséry, kteří natočili výjimečný umělecký a dramatický film podle skutečné události
Let the Fire Burn – Jason Osder
Řeka mění směr – Kalyanee Mam
Manakamana – Stephanie Spray, Pacho Velez

Someone to Watch Award – cena pro nezávislé filmaře, kteří ještě neobdrželi uznání, které si zaslouží
Newlyweeds – Shaka King
My Sister’s Quinceanera – Aaron Douglas Johnston
The Foxy Merkins – Madeleine Olnek

Nejlepší producenti
Toby Halbrooks, James M. Johnston
Jacob Jaffke
Andrea Roa
Frederick Thornton

Robert Altman Award – cena udělována režisérovi a celému obsazení
Mud – Jeff Nichols, Francine Maisler, Matthew McConaughey, Reese Witherspoon,Tye Sheridan, Jacob Lofland, Sam Shepard, Ray McKinnon, Sarah Paulson, Michael Shannon, Joe Don Baker, Paul Sparks, Bonnie Sturdivant

Nejlepší střih
Short Term 12 – Nat Sanders
Museum Hours – Marc Vives, Jem Cohen
Upstream Color – Shane Carruth, David Lowery
Frances Ha – Jennifer Lame
Jedna noc – Cindy Lee

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také